Thanks Thanks:  2
Likes Likes:  3
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 4 of 4

Thread: antena facuta pe vremea lui Ceausescu

  1. #1
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default antena facuta pe vremea lui Ceausescu

    este vorba de o antena de fibra facuta de un prieten in 1988 si care la plecarea in canada in 1993 mi-a lasat-o mie . Diametrul este de 150cm , antena a mers bine , a rezistat bine dar acum nu mai am de ce sa o tin ,imi ocupa loc aiurea , va merge la gunoi . Daca multe antene de fibra fabricate in perioada 1990-1995 sint de mult disparute fiind facute pe fuga cu strat subtire de fibra aceasta e fost chiar bine gindita si turnata in mai multe straturi de fibra. Pot spune ca undeva prin 1998-1999 am acoperit-o cu folie de aluminiu si dupa parerea mea -am gresit , trebuia sa caut vopsea cu pulbere si sa las naibii folia de aluminiu. Atasez 2 poze pentru cei interesati.


    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  2. #2
    Happy fery21's Avatar
    Join Date
    18 Feb 2008
    Location
    Big Bang
    Posts
    2,454
    Mentioned
    6 Post(s)
    Rep Power
    76

    Default

    Da, ar merita o resaturare complecta, sper sa fie cineva care poate refolosi.
    ..::EGAMI TEAM::..

  3. #3
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default

    nu ai ce sa restaurezi , s-a desprins fibra de pe ranforsarile metalice de pe spate asa ca nu prea mai ai ce sa faci. Din pacate fibra se gaseste foarte greu si e si destul de scumpa iar persoane ca sa stie ce sa faca cu fibra si cum sa lucreze cu ea, nu se mai gasesc . Capitolul receptia satelit a ajuns la final , va mai ramine in zona profesionala si va mai merge o perioada pe alte continente "mai inapoiate " decit europa ,unde rata de penetrare a iptv-ului este foarte scazuta.
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  4. #4
    Standard RSP member mouse's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2010
    Location
    brasov
    Posts
    142
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    52

    Default

    Sint interesat de antena si de suport.
    Daca ar incapea pe masina antena ar fi super.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •