Thanks Thanks:  24
Likes Likes:  64
Dislikes Dislikes:  0
Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 46 to 60 of 111

Thread: Recomandare receptor 4K Combo.

  1. #46
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Tot ce pot sa iti recomand este sa cauti un model care are un suport software destul de mare
    Degeaba iti cumperi un receptor 4k combo cu hw potent , daca suportul lasa de dorit

  2. #47
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    mda...suportu .,.....asta e ptr naivi...interese comerciale interese private etc....unii din voi o fac mai cu perdea...prin vorbe bune..altii o fac direct pe fata...

    ia domne mutant ca nu o sa ti para rau...lasa dracu dm si vu si nu i mai imbogatii pe alti....

    pune mutant versus...vu si dm....vezi ce te intereseaza la un receptor sat 4k....tragi linie si asta e...pret si concluzie…

    restu e poveste...dupa 20 si ceva de ani m am saturat de atata dm si vu ....hoti si profitori sant toti….ce dracu atat o frecati

    ce vad si fac eu cu mutant de doi ani de cand il am faceti si voi cu dm si vu...oricat ati visa unii ca ca daca ai un receptor scump si nejustificat de scump….faci si vezi minuni...fix sula si in enigma 2 sant niste limite si reguli..indifferent ce receptor deti…

    iar cand nu e nimic de gasit...se gaseste mereu….ba ca nu e tuneru sensibil...ba nu stiu….ai sa gasesti dragul meu si la dm si vu...o GRAMADAAAAAA de probleme…

    pe urma o dam baaaaa ce tuner sensibil am..merita vu si dm toti banii....asa siiiiiiii????prinzi un feed si doua trei programe…..te ai excitat la maxim si cu asta ai ramas...ca de uitat tot pe antenna 3 te uiti

    deci mai lasati dracu povestiile astea
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  3. #48
    Standard RSP member
    Join Date
    05 Oct 2016
    Location
    Petrosani
    Posts
    93
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    28

    Default

    Prietene, vorbesti de parca tu ai inventat Mutantu...[ ia domne mutant ca nu o sa ti para rau...].Parca esti din alt film... Respect cei 21 de ani in slujba receptoarelor inclusiv Experienta ta, dar mi se pare Jenibil sa afirmi ca toti ne uitam la Latrina 3... Am mai evoluat!!! Sara Buna!

  4. #49
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    macar dimineata cind pare a fi doar un simplu un post de stiri..si tot te uiti..

    nu am evoluat de loc stai linistit,atita timp un post ca ala are audienta care o are.
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  5. #50
    Standard RSP member
    Join Date
    17 Sep 2009
    Posts
    31
    Mentioned
    4 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Mersi mult de sfaturi dar ce ziceti merita Mutant 50 euro in plus fata de Octagon sf4008,mentionez ca va fi folosit pe gigi cablu si multifeed dela 1w la 28e.Daca aveti o alta recomandare....?O zi buna.

  6. #51
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,341
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    @Alin99

    Am vazut ca ai postat la #12 o combinatie cu un Vu+zero 4K si un tuner VU USB C/T2 pentru userul @mario08. Din motive de buget as vrea sa folosesc si eu combinatia dar nu prea stiu nimic despre tunerul usb c/t. Am folosit ceva asemanator (VU UNO + tuner USB sundtek) si mai folosesc si acum combinatia. Tunerul USB Sundtek C/T are driverele pe toate imaginile e2 vu+, dar este slab ca sensibilitate. Programele HD se cam blocheaza si a trebuit sa-i pun un amplificator ieftin de cablu, ca sa fie OK. Daca ai folosit tunerul USB C/T2 de la VU, te rog daca poti sa ne dai mai multe date despre performante, cum se comporta? Cred ca este peste vechiul Sundtek folosit de mine. Combinatia sugerata de tine ar fi OK pentru un buget redus, daca poti sa pui ceva detalii suplimentare despre receptia cablu. Despre receiver VU+Zero 4K nu mai intreb, sunt destule comentarii. Multumesc
    Last edited by dingo31; 22-11-18 at 20:51.

  7. #52
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default

    @dingo
    nu e nimic spectaculos la tunerul c/t2 pe usb , un tuner normal; daca te intereseaza ceva deosebit la receptie nu cred ca solutie pe usb este ce-ti trebuie.
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  8. #53
    Banned
    Join Date
    29 Sep 2017
    Location
    Bucharest
    Posts
    375
    Mentioned
    11 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Recomandare receptor 4K Combo.

    @dingo31

    Tunerul este bun, lam vazut la un amic cum functioneaza,singura problema este ca in acest moment nu mai ar fi de actualitate deoarece RDS a lansat DIGI 4K iar acest tuner nu stie decat...1080i, 1080p, 576i, 576p, 720p

  9. #54
    Standard RSP member
    Join Date
    26 Dec 2017
    Posts
    31
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    24

    Default

    de unde se poate cumpara din Ro?

  10. #55
    Banned
    Join Date
    29 Sep 2017
    Location
    Bucharest
    Posts
    375
    Mentioned
    11 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by Lastjedy View Post
    de unde se poate cumpara din Ro?
    Receptorul VU+ zero 4K de aici:
    https://www.satmultimedia.ro/receive...-negru_164102/
    Tunerul VU usb de aici:
    https://www.satmultimedia.ro/receive...ele-vu_140183/

  11. #56
    Standard RSP member
    Join Date
    16 Feb 2009
    Posts
    119
    Mentioned
    13 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    Quote Originally Posted by Alin99 View Post
    @dingo31

    Tunerul este bun, lam vazut la un amic cum functioneaza,singura problema este ca in acest moment nu mai ar fi de actualitate deoarece RDS a lansat DIGI 4K iar acest tuner nu stie decat...1080i, 1080p, 576i, 576p, 720p
    Este de actualitate, nu tunerul trebuie sa stie 4k, respectiv rezolutia 2160p, ci receptorul. Deci merge bine mersi orice program 4k.

  12. #57
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,542
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    De ce sa te complici cu tuner pe USB, nu exista soluție “clasica” ?
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  13. #58
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,341
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Dar Amiko A6 nu mai apare odată și mai ales care ar fi prețul? Daca prețul ar fi atractiv, cred că ar fi ok d.t.p.d.v, este 4K S2X MIS, combo... dar să fie și ieftin

  14. #59
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,542
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Nu cred ca apare pana la 31 decembrie, poate ne povesteste MihaiP despre asta.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  15. #60
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Dingo31 , de ce nu iti cumperi un Mecool KIII Pro , esti mai castigat
    Are 3gb de ram in loc de 2gb si tot cu S912 e dotat , wifi ac parca fata de doar wifi pe 2.4ghz la viitorul........
    In plus ai pe acest forum fw custom si thread dedicat
    Ca sa numai scriu ca sigur il vei cumpara la jumatate de pret fata de viitorul.........

Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •