Thanks Thanks:  24
Likes Likes:  64
Dislikes Dislikes:  0
Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 31 to 45 of 111

Thread: Recomandare receptor 4K Combo.

  1. #31
    Banned
    Join Date
    29 Sep 2017
    Location
    Bucharest
    Posts
    375
    Mentioned
    11 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    mario08

    Asteptam cu interes un review dedicat despre noua ta jucarie
    ,receiver-dreambox-dm920-ultrahd-4k-tuner-triplu-satelit-dual-dvb-s2x-multistream-cablu-terestru-single-dvb-c-t2-pvr-linux-dreambox-os-2-2

  2. #32
    RSP Enigma Team & GM michael86's Avatar
    Join Date
    01 Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    465
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    @alinutzuleee ... nu fii invidios , suportul pentru vuvuzea e' mult mai bun ! le'e'am pe amandoua stiu ce vb .
    receptia si plugin-urile mult mai sensibile pe dm , nu vb de alte brand-uri pentru ca nu le detin .
    foarte buna alegerea din RO pentru garantie !

  3. #33
    Banned
    Join Date
    29 Sep 2017
    Location
    Bucharest
    Posts
    375
    Mentioned
    11 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Nu sunt invidios, am avut si inca mai am prin pod pe undeva un DM 500 cu imagine geminii pe el perfect functional,dar pe mine ma atras VU+ pentru faptul ca, are suportul mult mai bun fata de DM si nu in ultimul rand cand am trecut de la DM la Vu+solo2 a fost o diferenta uriasa la vremea aceea acum 4-5 ani, in ziua de azi ori VU ori DM cam acelasi lucru cu mici diferente,acum totul depinde de bugetul si dorintele fiecaruia,eu unul am preferat VU+Solo4K pentru ca, se incadra in buget si are suport de nota 10+,dupa cum am spus si mai sus,o alegere buna DM 920, astept cu interes review-ul.

  4. #34
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Deocadata am inceput cu stangul :
    - niste prb dn cauza unui calcului eronat de transport si era sa nu il mai primesc ieri
    - cu imaginea cu care a venit ( dream os 4.3 ) nu recunoaste cam-ul portocalei
    Zilele aste nu prea am timp din cauza ''Floriilor'' , insa pe saptamana viitoare mai incercam/testam
    La prima vedere , nimic de comentat , pacat ca numai am posibilitatea de a folosi montura h-h
    Insa vad eu cum o rezolv si pe asta , e cam nasol doar pe un singur satelit ( Astra 31.5E )
    A , ca fapt divers , in imaginea cu care a venit nu avea in lista satelitiilor Astra 31.5E , ci era unul turcesc la 31.3E
    Noroc ca stiam de dreamedit si site-ul cu alegerea/generarea listei de sateliti si am inlocuit lista imaginii cu ce ma interesa

  5. #35
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    dar tu chiar nu intelegi ca doar mutant stie de portocala

    ---------- Post added at 10:32 ---------- Previous post was at 10:30 ----------

    pune ATV 6.1 dar vezi ca suport pe ATV nu mai are dreambox
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  6. #36
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    sau daca vrei ....ce a mai buna imagine pana acum ptr 920 e PURE 2...baza pe PLI....o spun multi cu scoala in cap...nu din aia care pun imagini...asa de dragul artei

    desi am spus intr un alt post ca PURE 2 e o imagine fantoma...lsand la o parte pbnigma care era o alta treaba...ptr ca pure nu a avut o sursa github.....se pare ca cineva ia cam tras de urechii si acum sant si ei oficial sa zic asa...https://github.com/PURE2-Team/pure2

    testeaza
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  7. #37
    Standard RSP member omul24's Avatar
    Join Date
    04 Nov 2012
    Location
    sighetu marmatiei
    Posts
    89
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    42

    Default

    Vezi ca pe celălalt forum cineva face rewiwuri foarte obiective despre 920 UHD, dacă tu nu ai ,nu vorbi despre ce imagini S-ar potrivi pt DM 920, vorbește pt ce S-ar potrivi pe mutant și ar fi mult mai obiectiv pt noi toți ceilalți, mulțumim!

  8. #38
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Luați pauză , altfel "sting lumina"!
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  9. #39
    Standard RSP member omul24's Avatar
    Join Date
    04 Nov 2012
    Location
    sighetu marmatiei
    Posts
    89
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    42

    Default

    Mulțumim de ajutor Konstantin,

  10. #40
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Am pretenția ca noi , așa puțini cat am rămas pe forumurile tehnice(restu' sunt pe "feisbuc") să ne ințelegem bine.
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  11. #41
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Printre ''picaturi'' cand am timp , dm-ul l-am cumparat fiindca :
    - are garantie in RO si la suma de peste 1500 lei deja numai e la fel ca o suma pana in 1000 lei
    - are 2 lacasuri de cam si din cate am inteles/citit pe net e cam singurul receptor care se ''impaca'' cu 2 cam-uri CI+ plus emulator
    Poate si din cauza ca se fabrica tot la neamt in gradina si ei sunt cu SKY si HD+ care amandoua folosesc cam-uri CI+
    - in limita timpului o sa mai testez si alte imagini
    Insa teste reale voi face cand imi voi instala din nou montura h-h , asa pe un singur satelit......
    Cat despre ''nerecunoasterea/necitirea'' cam-ului de la portocala , nu-i bai
    Am plasma 3D Panasonic si Samsung-ul 4K/3D care oricum le citesc/recunosc
    Receptorul l-am luat mai mult pt faza cu CI+ si un viitor share
    Pe Samsung nu prea ma bag sa ii fac root si sa ii pun oscam , fiindca nu stiu daca se poate si e cam riscant , mai ales ca numai e in garantie
    Asa pe dm , un cccam/oscam e la ''ordinea'' zilei , o sa vad ce si cum zilele urmatoare

  12. #42
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Am vrut sa-l felicit pe lupul/mario/martin pentru alegerea facuta. Stiu ca l-am "intepat" de fiecare data, dar acum chiar a facut o alegere inteleapta.
    Dreambox ramane totusi un dreambox. N-am "portocala" ca sa-i spun ce imagine sa foloseasca. Dar poate incerca openATV (6.2) - http://images.mynonpublic.com/openat...php?open=dm920. Poate ai noroc. Succes!

    P.S.: - si cand ai timp uita-te aici si poate vezi diferenta - http://analfabeti.ro/cand-se-scrie-legat-nu-mai-numai

  13. #43
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    Hristos a Inviat!
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  14. #44
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Hristos a Inviat!

    Am deschis un thread dedicat DM-ului 920 aici - http://sateliti.info/showthread.php/...399#post262399

    Cine stie/cunoaste mai multe e binevenit sa isi scrie parerile/sugestiile pe acel thread

  15. #45
    Standard RSP member
    Join Date
    17 Sep 2009
    Posts
    31
    Mentioned
    4 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Salutari,as vrea un sfat pentru achizitionare receptor combo sat+ dvbc in limita suma de 200 euro.Momentan folosesc un Amiko A3 ca si client si sunt foarte multumit.Ce ziceti de Axas E4HD 4K Ultra HD Linux E2 sau Mut@nt HD51 4K.Mersi mult anticipat.

Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •