Thanks Thanks:  24
Likes Likes:  64
Dislikes Dislikes:  0
Page 5 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 61 to 75 of 111

Thread: Recomandare receptor 4K Combo.

  1. #61
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    După un an de la deschiderea topicului m-am hotărat să imi achiziționez receptorul recomandat de o parte dintre colegi, Mutant HD51 4K . L-am luat din Germania , 200 euro cu tot cu transport prin DHL, cred că săptămana viitoare ajunge . Ce imagine aveți pe acest receptor?

  2. #62
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Dec 2009
    Posts
    36
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    53

    Default

    OpenATV 6.2 testata de mine -Cam CI Fransat,Orange functioneaza perfect. Vizionare placuta.

  3. #63
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    Mulțumesc pentru recomandare, eu il folosesc cu card Digi .

  4. #64
    Banned
    Join Date
    29 Sep 2017
    Location
    Bucharest
    Posts
    375
    Mentioned
    11 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by dic_star79 View Post
    După un an de la deschiderea topicului m-am hotărat să imi achiziționez receptorul recomandat de o parte dintre colegi, Mutant HD51 4K . L-am luat din Germania , 200 euro cu tot cu transport prin DHL, cred că săptămana viitoare ajunge . Ce imagine aveți pe acest receptor?
    Sa il stapanesti sanatos si la cati mai multi sateliti receptionati,astept sa vad cum te descurci cu multistream pe 5W

    https://youtu.be/L81aTmrFfCM

  5. #65
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    Pe 5W nu mai am vizibilitate , poate in primăvară să găsesc o poziție mai bună pentru antenă și H-H. Momentan receptorul este in tranzit cu DHL.

  6. #66
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    eu iti recomand asa:

    1.OPEN ATV 6.3.....in flash cum se spune…..
    2.OPEN PLI 7.0....in al doilea flash....adica multiboot...

    OPEN ATV....eu o folosesc ca si multimedia....filme youtube etc....ptr ca e la zi cu toate cele necesare…
    pentru enigma 2 folosesc OPEN PLI...care inca bate la cur...tot ce inseamna imagini…

    deci la PLI iei vers multiboot...

    ps.de ce spun al doilea flash....la mutant fiecare imagine pe care o instalezi….pana la 4 imagini….este in flashul propriu….

    de asta se foloseste ATV...ptr ca doar ATV are acest system de multiboot..

    la pli folosesti ori skinul original ptr viteza ...etc...sau asa cum folosesc eu...skinul aeon...il gasesti la ei pe pagina...dedicate ptr PLI...
    insa la acest skin apare o problema cel putin la mine....apare un mic delay....daca navighezi prea repede...dar culmea e ca la nasul meu pe un tv 4k poti face ce vrei ca nu are nici un delay....

    vezi tu ...testezi...nelamurir….intreaba ma cand ai nevoie...
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  7. #67
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    Mulțumesc mult pentru recomandările făcute, receptorul il folosesc exact pentru ce este el fabricat, pentru multimedia (NETFLIX, HBO Gol, IPTV, YouTube, etc), folosesc televizorul 4K.

  8. #68
    Banned Beginner
    Join Date
    10 Dec 2018
    Location
    Romania
    Posts
    26
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    0

    Thumbs up Recomandare receptor 4K Combo.

    Buna seara,rog cateva sfaturi intre aceste 3 receptoare: https://www.aliexpress.com/item/Magi...919773537.html
    (sau aici cu descriere mai detaliata: https://www.sat-support.tv/forum/vie...1271&start=100)
    https://www.enigma2.net/news-dreambox-one/ sau aici(https://www.sat-support.tv/forum/vie...?f=204&t=61705)
    si ultimul,https://www.sat-support.tv/forum/viewtopic.php?t=61720
    Ma intereseaza fiabilitatea,partea hardware pentru stabilitate dar cel mai important lucru,suportul tehnic.
    Va multumesc caci am putut posta pe forumul dvs,am incercat sa pun intrebari si pe alt forum consacrat respectiv https://www.sat-support.tv/forum/index.php dar nu inteleg de ce nu ma pot loga si nici inregistra dar sper ca sa fiu multumit de raspunsuri si la dvs. pe forum,sa va pot impartasii impresiile si testele dupa ce voi reusii sa achizitionez un receptor ok.
    Am rabdare,momentan detin un VU+ZERO de care sant multumit insa trebuyie sa ma mai extind si la o casa de vacanta.
    Orice sfat e binevenit.

  9. #69
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,857
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default

    Salut, bun venit pe forum. Posibil să primești ceva păreri pentru fiecare receptor.in parte, in mod sigur nu este cineva care sa le dețină pe toate 3. Ar fi bine dacă ai posta ce canale te interesează; in mod sigur pt. casa de vacanta nu cred că merită să cumperi un aparat scump.
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  10. #70
    Member Beginner
    Join Date
    22 Mar 2011
    Posts
    22
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    48

    Default

    mai asteptat pina in ianuarie,poate apare Dreambox One,sau Amiko A6,in niciun caz nu lua chinezul Magicsee C400 Plus 4K

  11. #71
    Banned Beginner
    Join Date
    10 Dec 2018
    Location
    Romania
    Posts
    26
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Multumesc de raspunsuri,chinezul Magicsee C400 Plus 4Kmi s-a parut interesant,mai ales din aceasta descriere:
    https://androidpctv.com/review-magicsee-c400-plus/
    Pe Amiko A6 as merge DOAR dupa ce va fi exploatat macar o luna,sa vad si alte pareri.
    Cat despre Dreambox One 4Kultra hd,ar fi singurul care m-ar bucura,totusi e un dreambox si dupa cum bine stim,aceste receptoare au beneficiat de suport tehnic si inca mai beneficiaza si chestia cu dual-boot il va face cu atat mai interesant.
    Multumesc pentru pareri,sper sa nu gresesc in viitoarea achizitie,nu e o graba,mai studiem piata.

  12. #72
    Standard RSP member MihaiP's Avatar
    Join Date
    14 Apr 2008
    Posts
    2,086
    Mentioned
    19 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Eu cred ca Magicsee C400 Plus 4K nu este decat un Mecool KIII Pro !
    ambalat altfel si care nu va beneficia de un altfel de suport ... poate
    fi interesant ca receptor pentru un bricoleur ! si cam atat ...
    Dreambox One UHD este probabil o gluma buna de 1 Aprilie 2018 !
    de atunci incoace n-am auzit nimic concret despre ei ! si eu mi l-am
    dorit cu ardoare dar ... va trebui sa accept realitatea !
    Amiko A6 Combo , este bazat pe acealsi chipset dar dotat cu un
    tuner dvb-s2x ... nu cred ca va apare mai devreme de 1 Martie !
    si asta nu din motive tehnice ... piata este saturata !

  13. #73
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Daca vrei ceva de CALITATE si cu suport software foarte bun mergi pe DREAMBOX , iti alegi tu ce model in functie de necesitati si buzunar
    Personal poti sa citesti despre DM 920 UHD ce am scris pe acest forum
    NU recomand gama amiko acestea fiind tot niste chinezarii , mai mult sau mai putin stirbite fata de Mecool KIII Pro
    Am facut o descriere dintre aceste doua branduri/modele ( amiko a6 si mecool kiii pro ) ceva mai jos
    Vrei totusi un receptor cu android poti sa cauti modelele cu SoC-ul HiSilicon Hi3798CV200 si avand imaginii E2 de peste un an in folosinta
    Nu vei fi un cobai pe banii tai la bugurile inerente unei noi imagini E2 pe SoC-urile AmLogic S905/912

  14. #74
    Banned Beginner
    Join Date
    10 Dec 2018
    Location
    Romania
    Posts
    26
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Da mario.aici ai punctat bine,vreau sa merg pe un dreambox din avantajul caci foloseste procesor Broadcom care este oricum peste procesorul celor de la Amiko,Broadcom stiind si ccam totodata implicit si oscam,deci un avantaj in plus.
    Apoi nu ar fi bai pana la urma si cu un Amiko A4 sau A5 4K insa am gasit,citit pe cateva forumuri pareri impartite in legatura cu memoria alocata,la A4,la A5 se pare ca se va mai marii memoria ram precum si spatiul alocat,rezolvand unele neajunsuri de la seria A4.Asta ar fi un punct in plus fata de gama amiko.
    Asadar,revenind la oile noastre,da,m-ar interesa un receptor care sa stie atat E2 cat si Android.Ar fi o oportunitate de a studia ambele sisteme de operare.
    Mihaip. da,nu exclud nici Amiko din buget si sistem insa as dorii sa pot intreba pe saitul dvs. unele intrebari de la userii care deja folosesc deja acest receptor,intrebari legate de E2 cat si de Android.Aici mai putini useri posesori,la dvs. pe forum,se discuta zilnic aproape. Sa va las in privat user si pass pentru intrebari caci nu ma lasa sa ma loghez,nu ma prea pricep.
    O zi buna tuturor.

  15. #75
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    A5 este super ok pentru ce vrei tu.
    Pe android nu e prea strălucit comparativ cu E2 la imagine, dar pe Enigma 2 e ok. Nu știu cat suport va avea in viitor, dar asta e valabil pentru multe aparate noi apărute, au suport 1-2 ani după care este uitat de firma producătoare și se axează pe alt model.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

Page 5 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •