Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 6 of 6

Thread: modificare grila UPC cablu?

  1. #1
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default modificare grila UPC cablu?

    intrigat de spusele unor abonati ca lipsesc canale am fost si am dat cu mina mea scanare pe cablul de la upc si intradevar sint canale mai putine . Ciudat ca la scanare nu mai apar multe din cele hd , antenele , kanal D. Are cineva idee ce naiba au facut ? Au anuntat ceva ?
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  2. #2
    Standard RSP member marcghi's Avatar
    Join Date
    17 Jan 2008
    Posts
    429
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    Trebuie scanat dupa reteaua UPC si zona in care stai, altfel nu gaseste toate canalele.

  3. #3
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default

    asta pe gunoiele lor de receptoare dar la televizoare unde in meniul ii bagi zona ? Da ,la activarea modulului te intreaba de zona dar la scanare nu. E problema si cu scanarea dupa retea pentru ca la provider alegi upc si incepe scanare de la 306mhz si gaseste 154 sau 156 canale , daca ii dai scanare completa gaseste peste 200 dar nu le gaseste pe toate , a gasit antena 1hd dar nu a gasit antena3hd , nu natgeo wild hd si mai sint destule . Voi lua la scanat fiecare frecventa in parte cu aparatul de masura sa vad care pe unde e transmis pentru ca sint multi abonati ai lor care acum reclama ca s-au scos programe iar dupa instructiunile call-centerului nu reusesc o scanare completa.
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  4. #4
    Standard RSP member marcghi's Avatar
    Join Date
    17 Jan 2008
    Posts
    429
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    La mai multe tv Samsung am incercat ( asa s-a nimerit la cei care nu stiau cum sa faca) si prima data am dat scanare normala, dar nu le gaseste pe toate, multe dublate.
    Apoi am dat scanare dupa UPC si gaseste tot, iar dupa modificarile grilei de la inceputul anului sunt grupate pe tipuri de programe.
    La ES5500 pentru scanare UPC : MENIU-CANAL-REGLAJ AUTOMAT-REGLAJ AUTOMAT-START-CABLU-INAINTE-SELECTARE OPERATOR-UPC-ID DE RETEA(SE ALEGE IN FUNCTIE DE ZONA)-FRECVENTA(306000KHZ)-MODULATIE(256QAM)-RATE SIMBOLURI(6900KS/S)
    Probabil si la alte tv este ceva asemanator, am sa verific la un Orion si la un Blaunpunkt pe care la am.

    https://www.upc.ro/pdf/manuale/manua...igitalcard.pdf aici ai explicatiile de la UPC si parametrii de scanare

    Am verificat si la celelalte tv si au posibilitatea de scanare dupa retea.
    Last edited by marcghi; 27-04-18 at 17:20.

  5. #5
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Din 17 ianuarie Eurosport 4k la UPC cablu Bucureşti

    *Disponibil pentru moment abonaţilor cu Card Digital UPC ÅŸi televizor 4K din Bucureşti. Canalul va fi inclus treptat în grilele digitale ale abonaţilor UPC din toată ţara.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  6. #6
    Member Visitor
    Join Date
    17 Jan 2020
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Are careva codul picon/de identificare pentru dreambox al Eurosport 4K din reteaua UPC?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •