Thanks Thanks:  14
Likes Likes:  51
Dislikes Dislikes:  0
Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 15 of 124

Thread: Aici va descarcati nervii

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,306
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default Aici va descarcati nervii

    In afară de cititor de card , și AOSP peste care e "croșetat" linkdroidu' , nu văd vreo inovație a ăstora de la karmakom.
    Un mediaplayer cu android , cu mult sub chinezăriile de pe aliex .Fix o capcană pentru proști !
    Atunci cand or avea suport sw. decent și or să-și respecte clienții , mai stăm de vorbă.
    Topic inchis !

    Date contact karmakom:
    Karmacom Kft.

    Trading Company Company Name:Karmacom Kft.
    Company Directory:Hungary

    Contact Person:Mr. Jozsef Zsiman
    Job Title Director/CEO/General Manager
    Address:Szava 6., Budapest, Hungary Company Address

    Zip/Postal Code:1107
    Telephone:36-1-4318932
    Fax:36-1-4318933

    Ăștia au impresia ca ei sunt "jmecheri" și noi proștii lor ?

    Tin sa mentionez ca nu am absolut nicio problema legata de MihaP.


    Last edited by konstantine; 21-05-18 at 17:39.
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  2. #2
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,564
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Te rog sa scrii la sectiunea ALI aceste informatii.
    Sunt problemele tale cu firma respectiva.
    Mihai are dreptul sa descrie aparatul si daca il cumpara careva poate scrie ce e bine si ce nu aici.
    Astept sa refaci topicul si sa muti la ALI observatiile tale.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  3. #3
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,564
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Parca hotărasem sa va abțineți .
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  4. #4
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    761
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Si eu ma refer strict la A5. Despre restul Amiko.....am avut cateva modele care si-au facut foarte bine treaba pentru vremea lor. Dar revin si spun ca nu discutam gama Amiko ci discutam despre Amiko A5 care doar Mihai l-a vazut. Utilizatori Amiko sunt cu zecile de mii numai in Romania. Ma plictisesc razboaiele de tip Don Quijote de la Mancha ! Asta faci tu aici ! Nu-mi voi scrie nicio impresie de butonist aici in topicul asta. Si @zildane, lasa-ne sa dialogam....atunci cand dialogul e ok si nu plecam pe camp la batut !

  5. #5
    Standard RSP member marsel90's Avatar
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    --------
    Posts
    485
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Ce rost are aceasta aparitie ?

  6. #6
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Ii raspund pe aceasta calei lui MihaiP care imi cere insistent sa ii fac dovada precum ca este platit........

    27.05.2018 - https://www.sat-support.tv/forum/vie...61619&start=20 - ...........si mai ales cu @mario ... caruia i-am cerut sa faca o dovada publica !.................

    Culmea ca in aceeasi zi isi rapsunde singur , eu numai trebuind sa ii dovedesc nimic , in istoria lui de 15 ani din domeniu , il citez de pe forumul lui :

    - .......mi-au trecut prin mana circa 100 de modele de receptoare ... unele pentru 2-3 zile , altele definitv , pe unele le-am returnat , pe altele le-am facut cadou si de regula cele mai recente le-am pastrat !.........


    Acest mod de a primi cadouri/receptoare pt a li-se face reclama se numeste - TROC
    Adica fabricantul iti da un receptor gratis in valoare de........ , tu il probezi insa TREBUIE SA II FACI RECLAMA/DESCRIERE ...........


    - Oare acest mod/situatie , nu INSEAMNA CA TE PLATESTE PT A LE FACE RECLAMA LA PRODUSELE LOR ?
    - Citi useri de pe forumurile de specialitate au acest gen de ''priviligiere'' cum o numesti tu ?
    - Cati fabricanti ai vazut/intalnit in cei 15 ani de activitate in domeniu sa ii dea unui user un receptor GRATIS fara sa ii ceara nimic in schimb ?

    Se stie foarte bine ca atat in trecut/prezent/viitor - NIMIC NU ESTE GRATUIT SAU DE DRAGUL...../IMI PLACE DE FATA.........
    E bine totusi ca mai scutit de ati face dovada pe care o ceri insistent si ai recunoscut singur modul in care esti platit de Amiko

    Zildane , te rog frumos nu sterge acest mesaj/raspuns , fiindca MihaiP stiu sigur ca il va citi
    Nu ma mai inscriu pe forumul lui , fiindca....... si nu ii scriu nici pm , fiindca el cere/defaimeaza public pe forumul lui in continuare
    Mai bine vorbeste tu cu el si atata timp cat el se leaga de mine in continuare pe forumul lui , atunci eu ii voi raspunde pe acest forum
    Ca doar este si pe acest forum membru , cu toate ca nu ar mai trebui sa fie dupa ce a defaimat membri de pe acest forum pe forumul lui
    Nici pe celalat forum care e mult mai aspru si nu am intalnit astfel de situatie ca un membru comun sa defaimeze alti membri ai forumului in cauza pe alt forum

  7. #7
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Laci , in afara de tine si Paparneata pe acest forum vad ca nu se mai agita nimeni favorabil pt A4
    A5 inca nu a aparut si nu puteti scrie nimic deocamdata favorabil despre el
    Chiar si pe forumul celalalt vad ca si lui Error403 I-sa inchis gura ca si mie , probabil ca il batea la cap cu prea multe care ar fi trebuit deja sa existe la viitorul A5
    Error403 detinand dreambox si U5 PVR de care v-am scris si eu si deci omul in cauza stia ce scrie


    Știe dvb-s2X Alien 1! Evident 1080P. Recepționează canalele multistream. - DA , dar nu e cu android , cea ce nu il face sa intre in comparative cu A4/A5
    Poate sa scrii despre KII-ul sau KIII-ul care il ai si ai facut si tu imbunatatiri majore la el sa zici ca ar fi de comparat
    Insa tare mi-e ca si astea doua imbunatatite ii vor da clasa lui A5 , ca despre A4 oricum e depasit

  8. #8
    Standard RSP member marsel90's Avatar
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    --------
    Posts
    485
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    @felix73

    Te rog exprimate corect, nu lasa loc de interpretari, nu am primit de la tine nimic gratis.

    Este vorba de porcaria pe care am cumparat-o de la tine cu 250 lei un Amiko 8900 SHD.

    Rog un moderator sa editeze mesajul lui @felix73 si sa sterga postarile inutile.

  9. #9
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,306
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Intr-o zi ,un polițist merge intr-un parc si se aseaza pe o bancă.La un moment dat ,banca se rupe.
    Morala:
    Cel mai deștept cedează!
    Last edited by konstantine; 03-06-18 at 05:54.
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  10. #10
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Nu zic ca A4 e un aparat perfect,dar pentru 100 de euro nici nu asteptam sa fie.Daca aveam buget sa cumpar un aparat cat de cat perfect,cumparam,si precis cu 300 de euro in sus.Ca sa te uit la programe tv cu A4 e bun.Eu pentru asta am cumparat.Daca eram pasionat cu satelitii,cat de mult programe tv pot sa prind si sa memoreze aparatul, precis eram dezamagit de A4 si incercam sa vand.Dar cred 6000-7000 de programe tv ajunge la un om care nu e pasionat de asa ceva.Oricum am primit mai mult de A4 decat sa ma uit la programe tv,cum am mai scris Kodi merge foarte bine in aparat si cu 1G ram. In ungaria sunt multi care au acest receptor si exista si acolo un site care are un topic cu A4,pana acum nici un user nu s-a plans de aparat.Am vorbit cu cineva de pe acest site, cine are si a avut mai multe tipuri de aparate,si are acum si A4 si VU ZERO,am intrebat de la el daca am facut o alegere buna daca am cumparat A4 si nu VU ZERO(aproximativ aceeas pret),ce parere are.A raspuns bine am facut fiindca A4 stie 4K fata de VU ZERO.
    Last edited by laci; 02-06-18 at 11:36.

  11. #11
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    pai l ai facut cu ou si cu otet peste tot pa unde l ai prins..
    nu i deajuns..
    mai vrei si scuze..

    )
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  12. #12
    Standard RSP member marsel90's Avatar
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    --------
    Posts
    485
    Mentioned
    10 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default discutii A5

    Este blasfemie aparitia acestui A5...
    Last edited by marsel90; 02-06-18 at 23:37.

  13. #13
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Zildan , ai dreptate
    Insa ce imi spui tu mie , eu am incercat/spus lui MihaiP chiar inainte de a aparea A4
    Insa nu am fost in asentimentul lui si ma banat pe forumului lui
    Deci daca incerci n RO sa :
    - faci/indrumi spre bine NU E BINE
    - daca critici NU E BINE
    Dar in schimb E BINE , cand DENIGREZI USERI ACESTUI FORUM PE FORUMUL TAU ( a lui MihaiP ) si pe aici scrii ca "ti-a lasat un gust amar" (faci pe lupull moralist )

  14. #14
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Cu toate ca eu la acest viitor aparat nu am mai scris nimic atat despre el , cat si despre MihaiP
    MihaiP continua pe forumul celalat sa ma defaimeze - RRRRRRUUUUUSSSSSIIIIINNNNNNEEEEEEE MihaiP
    Avem noi o vorba - Lupul isi schimba blana , dar naravul ba - se potriveste de minune , il citez de pe 18.05.2018 - https://www.sat-support.tv/forum/vie...?f=212&t=61619

    - Pe un alt forum , am incasat doua "atacuri" nemeritate ...

    @mario ... un mai vechi "prieten" scrie ca eu fac reclama platita ! pai sa
    aduca macar o singura dovada scrisa ca este asa ! altfel sa nu mai manince
    KKT in public ca pute ! dar cu bunul lui simt ...
    Spre stiinta tuturor ... nu am luat niciodata vre-un ban pentru munca mea de
    pe forum si pentru punerea la punct a receptoarelor Alien ! chiar daca pare
    neverosimil ... nu lucrez pe bani !

    Continuarea se poate citi pe link-ul dat mai sus


    Daca continuati cu astfel de ''mancatorii'' pe alte forumuri ma vad nevoit pe viitor sa apelez la lege


    Cred ca pe acest forum ar fi cazul sa numai continuati cu produse ce din start sunt ''depasite'' si care creaza mai mult valva/discutii , decat.....


    Cu un Meelkool KIII Pro care costa pana/cat un Amiko A4 poti face mult mai multe si e mai dotat hw
    Cat despre device-urile din acest domeniu cu android........ , android-ul inca fiind cu prb in domeniul multimedia ( vezi mp-urile )
    Legat de imaginea E2 a acestui aparat........ , deja exista alte device-uri cu SoC-uri mai performante si cu imaginii E2 stabile
    Va rog sa mi-se raspunda corect/cinstit :
    - Cati useri de pe acest forum ati fost/sunteti multumiti de Amiko A4 ?
    - Cat de mult l-ati avut/ati folosit Amiko A4 ?
    - Cati dintre fosti propietari de Amiko A4 , ati cumpara acum Amiko A5 ?


    Concluzie - Se pare ca Amiko inca nu si-a invatat lectia si face ''pionerat'' pe banii clientului
    Last edited by mario08; 27-05-18 at 09:29.

  15. #15
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Sunt proprietar acestui aparat amiko A4 de cand a aparut,pot spune ca nu am nici o problema cu acest aparat,orice problema am avut personal in acest interval de timp cu aparat prin Mihai P. s-a rezolvat.Pentru mine era esential ca aparatul sa aiba un cititor de card,sa aiba imagine de calitate si oscam sa mearga bine.Nu am buget ca sa cumpar macar in fiecare trei ani un alt aparat ca sa fac diferenta intre aparate,am avut inainte un ipbox 91.Amiko A4 fata de el zboara,mai ales oscam,stiu nu se compara cu un aparat de aproximativ 10 ani.Cand am cumparat A4 pentru banii astia puteam sa cumpar si un vu zero,pe care stiam ca e un aparat stabil si este enigma2 cu care eram obisnuit,dar am cumparat un aparat android fiindca eram curios cum este(hobby).Androidul mi-a adus ceva nou,pe Kodi pe care inainte nici nu stiam ce este, si merge fara problema in A4.Nu pot sa compar cu alte aparate cum merge,dar orice film pot sa vizionez fara ca aparatul sa blocheze sau alte buguri intre timp.Cind o sa-mi permite bugetul o sa cumpar un A5,daca nu un A6 cand o sa apare.

Page 1 of 5 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •