Thanks Thanks:  14
Likes Likes:  51
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 16 to 30 of 124

Thread: Aici va descarcati nervii

  1. #16
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Sunt proprietar acestui aparat amiko A4 de cand a aparut,pot spune ca nu am nici o problema cu acest aparat,orice problema am avut personal in acest interval de timp cu aparat prin Mihai P. s-a rezolvat.Pentru mine era esential ca aparatul sa aiba un cititor de card,sa aiba imagine de calitate si oscam sa mearga bine.Nu am buget ca sa cumpar macar in fiecare trei ani un alt aparat ca sa fac diferenta intre aparate,am avut inainte un ipbox 91.Amiko A4 fata de el zboara,mai ales oscam,stiu nu se compara cu un aparat de aproximativ 10 ani.Cand am cumparat A4 pentru banii astia puteam sa cumpar si un vu zero,pe care stiam ca e un aparat stabil si este enigma2 cu care eram obisnuit,dar am cumparat un aparat android fiindca eram curios cum este(hobby).Androidul mi-a adus ceva nou,pe Kodi pe care inainte nici nu stiam ce este, si merge fara problema in A4.Nu pot sa compar cu alte aparate cum merge,dar orice film pot sa vizionez fara ca aparatul sa blocheze sau alte buguri intre timp.Cind o sa-mi permite bugetul o sa cumpar un A5,daca nu un A6 cand o sa apare.

  2. #17
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    760
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    De la Arhiva 4k am trecut la A4 si a fost perfect. O sa trec la A5 si o sa fie perfect. Folosesc A4 15 ore pe zi....minim.

  3. #18
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Si la mine merge aproape non-stop,deci si e un aparat fiabil.

  4. #19
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    2 pro si 4 le vand ( 3 doar din Bucuresti ) - Oare de ce ( daca sunt asa fiabile cum scrieti ) ?

  5. #20
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    In privat am ajutat pe mai multi useri care au cumparat A4,multi erau obisnuit cu enigma2 sau nu au avut legatura cu un astfel de aparat,si dupa ce am setat cum trebuie 99% sunt multumit de aparat,stiu fiindca si dupa ce am setat am mai vorbit cu ei.Unii cei care au cumparat aparatul au facut greseala ca nu cablu hdmi a aparatului au folosit ,au folosit cablu hdmi ce au avut la ei acasa si asa nu au avut calitate la imagine,asta scriu ca in viitor cei care o sa cumpere A5 sa foloseasca cablu de la A5 sau un cablu hdmi 2.0 si nu un cablu hdmi 1.4.(Am ajutat pe useri fiindca pentru mine e un hobby,nu cumva sa creada cineva ca pentru favoruri am facut).
    Last edited by laci; 27-05-18 at 16:34.

  6. #21
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    760
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    @mario, toti așteaptă A5 si poate de asta. Si eu m-am gandit la varianta asta la un moment dat. O să-l păstrez la rulota.

  7. #22
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Paparneata , hai sa fim realisti
    Mecool KIII Pro ii da clasa si lui A4 si lui A5 , cel putin pe partea de hw
    A5 va fi o alta chinezarie ( ca si A4 ) la care sa adaugat suport DTS/DD si inca 1 giga de ram si uite asa se ajunge la vorbele mele , cand atentionam/scriam ca fara 2Gb de ram....
    Eu chiar inainte de a aparea A4 pe piata i-am scris/comunicat lui MihaiP pe site-ul lui ca fara 2Gb de ram......si altele
    Insa pt el nu a fost bine ca ii dadeam niste cerinte pe care le regasesti la KIII Pro si ma banat definitiv pe forumul lui , iar aici face pe ''lupull moralist''
    Si sigur va costa peste 600 lei , daca A4 Combo in continuare se vinde in jurul sumei de 500 lei
    Ca sa numai scriu de fostul U5 PVR Deluxe ( sau inlocuitorul lui ) cu Hi3798CV200 , avand imagine E2 demult
    Nu e ca la ''inceputuri'' cum este imaginea E2 la viitorul A5 , bine inteles cu destule bug-uri inerente oricarui inceput

  8. #23
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    treaba cu ramii..E RELATITVA....fac referire la general....nu la receptorul in cauza…

    e doar o chestie psihologica a omului mai degraba..decat o nevoie fizica a receptorului…..niste bani aruncati in plus pe ceva ce nu e nevoie

    nici macar nu ai sa ajungi sa folosesti acel giga ram..

    e ca si swap la vremea lui…..toti faceau la swap dar cred ca 1 la suta din receptoare se folosea de acel swap..asa si cu ramu asta..

    ce naiba domne tot trebuie sa repet...am un giga ram si nu am ajuns niciodata sa l folosesc la maxim sau sa crape enigma din acest motiv…

    kodi...media player cu filme 4k HDR..Stalker IPTV.....HBBTV....si tot nu sta la maxim...pluginuri folosesc strictu necesar

    acel ram in plus nu justifica pretul umflat al unor receptoare…

    e ca la penis....daca sti ca ai un centimetru in plus...vai sant mai macho

    si baietii de la team urile astea fac si ei pluginuri si suport stiind foarte bine cat duce un receptor pe care il sustin...
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  9. #24
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    La Android contează ram-ul foarte mult.
    A4 dacă nu pui pe el aplicații multe si ai o lista de canale restransă merge decent pentru 2018.
    Partea de informații e foarte buna.
    Sa vedem cum se mișcă lista de canale la A5.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  10. #25
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Mai , lalaeau.... e vorba de android si INEVITABIL de a instala niste aplicatii/jocuri in plus
    Zi-mi si mie cati dintre voi/detinatorii de telefoane cu android :
    - mai aveti telefoane cu 1 Gb de ram si ce vers. de android
    - cati dintre voi , folositi telefonul fara nici o aplicatie/joc instalat/folosit de voi
    Cam acelas lucru si cu receptoarele cu android :
    - in primul rand ca e cu android si inevitabil ''te mananca'' palma sa nu instalezi si altele pe langa cele instalate/cu ce vine
    - S905D e un ''derivat'' din S905 care dupa cum stim e destul de vechi
    De ce nu se doreste un S912 sau Hi3798CV200 , la acesta din urma exista imagine E2 de peste un an
    Deci numai e la inceputuri cum e noua imagine E2 de pe viitorul A5 cu S905D
    Are dreptate si Konstantine , ca acest brand AMIKO e un brand de dumping sau testari pe banii clientului
    Nu stiu despre celelalte receptoare cu soft propiu , dar A4........ si cred ca A5 il va urma.........

  11. #26
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Nu ratezi ocazia cand o ai.
    Nu ai avut A4 asa ca mai usor cu aprecierile.
    Am lasat K3 la Craiova si acum ma dau cu A4 la Bucuresti si sunt foarte multumit.
    Am configurat Kodi sa recodeze sonorul 5.1 in AAc in Ac3 si am sonor 5.1 si in Plex (pe kodi).
    Apropo, cel mai bun client de Plex e cel din Kodi, face direct play la toate fisierele.
    Au corectat alocare tastei OK din CEC, acum e bine, Netflix merge bine si el, mai folosesc Deezer, Jango si Spotify.
    Am vreo 4 aparate "dedicate" enigma2 dar nu prea mai vad rostul unui 4k e2 in conditiile in care stau mai mult pe filme (plex sau online) si cablu.
    La satelit ma uit sporadic, azi am vazut meciul Sinonei pe UHD1 (4k) direct cu televizorul, mergea si pe A4 foarte bine.
    Decat sa tip ca ceva nu e merge bine incerc sa repat eu sau sesizez cuiva care ma asculta.
    E usor sa critici , mai greu sa construiesti.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  12. #27
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Zildan , ai dreptate
    Insa ce imi spui tu mie , eu am incercat/spus lui MihaiP chiar inainte de a aparea A4
    Insa nu am fost in asentimentul lui si ma banat pe forumului lui
    Deci daca incerci n RO sa :
    - faci/indrumi spre bine NU E BINE
    - daca critici NU E BINE
    Dar in schimb E BINE , cand DENIGREZI USERI ACESTUI FORUM PE FORUMUL TAU ( a lui MihaiP ) si pe aici scrii ca "ti-a lasat un gust amar" (faci pe lupull moralist )

  13. #28
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Ii raspund pe aceasta calei lui MihaiP care imi cere insistent sa ii fac dovada precum ca este platit........

    27.05.2018 - https://www.sat-support.tv/forum/vie...61619&start=20 - ...........si mai ales cu @mario ... caruia i-am cerut sa faca o dovada publica !.................

    Culmea ca in aceeasi zi isi rapsunde singur , eu numai trebuind sa ii dovedesc nimic , in istoria lui de 15 ani din domeniu , il citez de pe forumul lui :

    - .......mi-au trecut prin mana circa 100 de modele de receptoare ... unele pentru 2-3 zile , altele definitv , pe unele le-am returnat , pe altele le-am facut cadou si de regula cele mai recente le-am pastrat !.........


    Acest mod de a primi cadouri/receptoare pt a li-se face reclama se numeste - TROC
    Adica fabricantul iti da un receptor gratis in valoare de........ , tu il probezi insa TREBUIE SA II FACI RECLAMA/DESCRIERE ...........


    - Oare acest mod/situatie , nu INSEAMNA CA TE PLATESTE PT A LE FACE RECLAMA LA PRODUSELE LOR ?
    - Citi useri de pe forumurile de specialitate au acest gen de ''priviligiere'' cum o numesti tu ?
    - Cati fabricanti ai vazut/intalnit in cei 15 ani de activitate in domeniu sa ii dea unui user un receptor GRATIS fara sa ii ceara nimic in schimb ?

    Se stie foarte bine ca atat in trecut/prezent/viitor - NIMIC NU ESTE GRATUIT SAU DE DRAGUL...../IMI PLACE DE FATA.........
    E bine totusi ca mai scutit de ati face dovada pe care o ceri insistent si ai recunoscut singur modul in care esti platit de Amiko

    Zildane , te rog frumos nu sterge acest mesaj/raspuns , fiindca MihaiP stiu sigur ca il va citi
    Nu ma mai inscriu pe forumul lui , fiindca....... si nu ii scriu nici pm , fiindca el cere/defaimeaza public pe forumul lui in continuare
    Mai bine vorbeste tu cu el si atata timp cat el se leaga de mine in continuare pe forumul lui , atunci eu ii voi raspunde pe acest forum
    Ca doar este si pe acest forum membru , cu toate ca nu ar mai trebui sa fie dupa ce a defaimat membri de pe acest forum pe forumul lui
    Nici pe celalat forum care e mult mai aspru si nu am intalnit astfel de situatie ca un membru comun sa defaimeze alti membri ai forumului in cauza pe alt forum

  14. #29
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    E deja atac la persoana ce faci !
    Ai scris de zeci de ori asta!
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  15. #30
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Pai defaimarea si ce face el pe forumul lui - NU e atac la persoana ?
    Vezi bine ca el a inceput totul din nou in data de 18.05.2018
    Am mai scris eu ceva de A4 sau A5 pana cand nu am citit ce am reprodus aici de pe forumul lui
    - Cine a inceput primul atacul la persoana ?

    Imi cer scuze pt useri acestui forum ca sunt nevoiti sa citeasca acest off-topic , insa cred ca nici unuia dintre ei nu i-ar placea situatia mea
    Mai ales ca eu nu am mai scris/comentat nimic de multa vreme despre A4 , el insa.......

Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •