Thanks Thanks:  15
Likes Likes:  76
Dislikes Dislikes:  11
Page 48 of 56 FirstFirst ... 38444546474849505152 ... LastLast
Results 706 to 720 of 828

Thread: "Nu te supara frate!"

  1. #706
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    hmmm...ia sa mai fac eu un post..imi aduc aminte de ei ca aveau un mut@nt de vanzare

    Statler si Waldorf
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  2. #707
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Paparneata , eu ma iau dupa fapte/ce scriu sau au scris detinatorii de Amiko A3/A4 si la cat de multi a-ti scris pe acest forum , te las pe tine sa tragi concluzia
    Cat despre device-urile cu android , sunt satul fiinddca detin "n" device-uri incepand de la android 4.2 si terminand cu android 8.0/android tv
    Si vad foarte bine/practic ce lacune are fiecare vers in domeniul multimedia si daca mai adaug si receptia tv , mai bine prefer win-ul
    Da pana la urma tu sa fi multumit , ca si asa sunte-ti putini sustinaori a seriei Amiko Ax pe acest forum

  3. #708
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    totusi observ ceva..
    nu mai lasi rautatea aia a ta sa iasa din tine in momente de ,,criza,,..
    pari ceva mai dulce..asa i bine.

    fir ai tu sa fii parpaneato.

    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  4. #709
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    760
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Sunt cu mult mai putin rautacios ca voi si...eu nu insist. A5 isi cumpara exact cine vrea !!!! Cred ca are fiecare maturitatea deciziei indiferent cat ati vrea voi sa nu-si cumpere sau cat as vrea eu sa-si cumpere. Sustinatori sunt ! Dar s-au dat la o parte de gura voastra. Clar ! Unii au si scris treaba asta dar voi nu ati avut ochi decat ptr ce scriati. Repet A5 este destult de mult peste A4 si implementarea E2 pica foarte bine pentru fani. Trei echipe bune lucreaza la imagini E2. Cred ca este mai mult decat ok. Cu speranta ca va aparea si a patra echipa. Ahtohtona. Sa se intoarca de la neamurile lui grecesti !

  5. #710
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Sunt cu mult mai putin rautacios ca voi si...eu nu insist - Numai ca raspunsurile te dau de gol/arata altceva

  6. #711
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    760
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Bine, bine @mario. Ai tu dreptate. Multumit acum ? O sa continui dialogul cu tine, pe tema asta, numai dupa ce-ti achizitionezi receptorul despre care vorbim astfel incat sa poti vorbi si tu pe concret. Altfel, la toate inscrisurile tale, te-as ruga sa citezi sursa. Ca asa e frumos. Ca sa vedem ca nu inventezi sau nu visezi urat noaptea, nu ? Esti usor provocator in raspunsurile tale...putin naive. Uite asa scriu cand sunt rautacios !

  7. #712
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    mario vrea sa spuna prin,,rautacios,,sa nu l mai ataci pa dincolo..
    probabil.

    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  8. #713
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    O sa continui dialogul cu tine, pe tema asta, numai dupa ce-ti achizitionezi receptorul despre care vorbim astfel incat sa poti vorbi si tu pe concret. - Crede-ma ca nu doresc sa fiu ''cobai'' pe banii mei
    Sau cel putin sa fie un receptor mai ''potent/performant'' , am avut Kathy ufs910 care la vremea lui am deschis si facut how-to despre el si imaginii E2
    Ti-am mai scris am diferite device-uri cu android ( telefoane/tablete/media playere ) incepand de la android 4.2 si pana la android 8.0/android tv
    Deci nu sunt un neavenit in domeniul androidului si de acea scriu ce scriu


    Altfel, la toate inscrisurile tale, te-as ruga sa citezi sursa. - Vrei surse , uite de pe acest forum - http://sateliti.info/forumdisplay.php/292-Amiko-A4
    Alte surse sunt cele de pe celalalt forum unde activezi si tu si sunt destui pe acolo care se plang sau au incercat sa ii dea niste sfaturi lui......si pana la urma au ajuns sa fie banati
    Personal asa am ajuns si eu pe acel forum , cand i-am scris de la bun inceput lui....... ca lui A4 ii trebuie 2Gb de ram si un soc mai performant ( vezi concurenta de ce are in prezent 5 imaginii E2 ) si la A5 cu ciucu vai aveti una si aia......
    Cat despre caracterul lui........se vede clar ce user e , cand pe forumul lui isi ia la misto colegi de pe acest forum , iar pe aici e ''mironosita''

  9. #714
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    760
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Raspuns evaziv ! Eu unul am invatat o chestie. Nu ma contrazic cu profesorii pe tema lor decat atunci cand ajung la nivelul lor. Si Mihai si Zildan sunt profesori. Le place treaba asta mult mai mult decat ne place noua si-si dedica resurse de timp si financiare mult mai mult decat noi ceilalti. Eu stiu cate scule au cei doi prin "podul cu vechituri". Astia doi...dau cadou receptoare, nu le vand pe olx. E pasiune ! Nu am inteles ce receptor Amiko ai avut sau ai tu de te consideri victima, om tepuit, pacalit, tras pe sfoara, pe roata sau mai stiu eu ce, de catre cei de la Amiko ? Descarca-te si scrie-ne. Te vei linisti ! Eu unul nu cred si nu spun ca A4 sau A5 sunt cele mai bune din gama. Dar spun ca sunt ok si unul si celalalt comparativ cu pretul. Pretentiosii, la fel ca tine, platesc de doua trei ori mai mult. Atunci, care este problema ? Fa-ma sa inteleg ce vrei ? Te supara faptul ca exista si oameni care vor lucruri mai ieftine ? Ai o filosofie gresita despre viata. Oameni ca noi exista. Tu ne numesti cobai, eu i-as numi temerari. A4 imi place, A5 ma incanta si peste cateva luni....il voi iubi. Atat de mult cred in suportul echipelor E2. Crede-ma ca as fi scris cu mare drag aici despre testele si concluziile mele. Dar...scrie @zildan si...contesta-l pe el daca te crezi in stare.
    Last edited by konstantine; 22-07-18 at 12:42.

  10. #715
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Tu ai auzit de vorba - Sunt prea sarac ca sa cumpar lucruri scumpe ?
    Nimeni nu contesta ca sunteti destui care cautati receptoare ieftine , insa din pacate pretentiile multora dintre voi sunt foarte mari
    Aici , tu si altii ca tine nu veti intelege niciodata ca la un lucru ieftin nu poti cere prea multe
    Insa fiecare cu parerile lui , eu am fost ca tine cand am avut Kathy si eram foarte entuziasmat cum esti cu A5-ul in prezent
    Insa dupa cum am mai scris Kathy nu se compara cu A5-ul , care pana la urma e o chinezarie ieftina ( A5-ul nu Kathy )
    Din pacate , individul care le face reclama nu a vrut si nu vrea sa inteleaga ca cele de la concurenta au si au avut un soc mult mai performant decat cel folosit in receptoarele Amiko seria Ax cu android
    I-am recomandat chiar inainte de a iesi pe piata A4 , ca daca ar folosi soc-ul de la HiMedia ar avea mai mult de castigat cei de la Amiko
    Ca drept exemplu , la ora actuala receptoarele cu android care folosesc soc-ul de la HiMedia au deja 5 versiuni de imaginii E2
    Pe cand la A5 doar una si aia......, insa din cauza mentalitatii mioritice foarte conservatoare si rezultatele sunt pe masura
    De ce sa cautam/folosim ceva bun , cand putem sa folosim tot ce este ieftin , dar in schimb avem pretentii......
    Soc-ul S905 e ultra deposit , indiferent de ce versiune este si nu scriu din necunostinta de cauza
    Urmaresc de la inceput acest subiect - https://forum.softpedia.com/topic/10...er-cu-android/ - si ai sa vezi ce mare asemuire exista intre mp-urile care folosesc S905 si A4/A5
    In plus e un soc ''limitat'' la care sdk-ul nu este chiar open free si de aici si prb care sunt si se vor rezolva cu greu
    Daca nu ai sdk-ul soc-ului folosit free ca sa poti face tu ( cel care cunoaste linux/Zildan ) teste/imbunatatiri , atunci cu greu vei realiza ceva performant cu acel soc
    Insa nu stiu in ce masura poti intelege tu tot ce am scris si de acea crezi ca sunt un ''gica contra'' pt A4/A5 , insa aparentele inseala daca nu cunosti si dedesupturile

  11. #716
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    sau mai pa scurt parpaneata.



    si el a incercat sa fie profesor cum spui tu..sau o tentativa. a vrut sa dea o mina de ajutor.
    si din ce spune el..cica mihai i ar fi dat ,,este bot,,din nu prea se stie exact ce motive.

    crezi tu ca uraste asa mult amiko?!eu nu cred..
    dar pare ca l uraste asa mult din cauza lui mihai..
    ura asta fata de amiko este de fapt din cauza lui mihai.
    e un fel de razbunare,atac al lui la adresa si la comentariile lui mihai,si o face prin acest amiko...
    pt ban,respins... tras de par..sau naiba stie exact ce a fost intre ei acolo..


    nu l cunosc si nici nu incerc cumva sa i iau apararea,daca cumva asa pare.
    as ,,sari in capatina,,pt unu ca zildan..
    restu sa fiti sanatosi.


    iar tu nu ar trebui sa te tii dupa,,coada lui mihai,,
    nu ar trebui sa fie nimeni profesoru,mentoru tau..
    doar tu poti fi profesoru tau.
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  12. #717
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Felix , aici e explicat concret ce si cum - http://sateliti.info/showthread.php/...carcati-nervii - vezi pag. 8
    Chiar si tu l-ai invitat sa iti dea un raspuns/parere , insa el......
    Eu am avut intentii bune de la bun inceput , adica chiar inainte de a aparea A4 , fiind la acea vreme interesat totusi de un astfel de device
    Si cunoscand/discutand cu Diabloss despre device-ul concurentei , insa ''raspandacul'' lui amiko nu a vrut sa inteleaga sub nici o forma ca cea ce ii scriam eu era ceva mai bun/performant
    El insa avea doar unicul scop de a face reclama receptorului primit/platit prin TROC si are in continuare acest scop
    Nedorind sa aduca la cunostinta celor de la amiko ca exista si variante mai bune/performante

  13. #718
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    760
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Tot ce stiu in materie de receptoare stiu de la Mihai si @zildan. Nu poti combate un aparat din povesti. Ale tale sau ale altora. Ca ar trebui sa aiba capac mov si fire bleu !!! Cum sa ma contrazic eu cu cineva care are in mana un receptor pe care eu nu-l am ? E logica treaba asta in gandirea voastra ? A4 si A5 se aflau pe masa lui Mihai cu mult timp inaintea aparitiei si el prin munca lui a facut sa fie rezolvate multe probleme. Nu poti pune intr-o cutie pe care vrei sa o vinzi ieftin, piese de ultima tehnologie ! Pe ce lume traim ? Inchei cu concluzii despre aparat.
    Cum spuneam, in android se misca perfect. Zapping rapid, defilare prin lista de canale rapida, vizionare in 4k fara blocaje. In aplicatii, am testat Kodi cu app-uri 4k, unde redarea este buna. Imaginea PurE2 se instaleaza ok dar oscam este nefunctional desi toate sunt la locul lor. In OpenAtv 6.2 merg cam toate. Pana la normalizarea imaginilor E2, cred ca o sa raman pe android. Ptr userii carcotasi, ei bine, am incercat cartofi prajiti ! N-am reusit ! Nu face !

  14. #719
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    760
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Upgrade la OpenAtv. L-am facut din receptor....de mai multe ori pana mi-a scris ca nu mai este nimic de upgradat.

  15. #720
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    L-am facut din receptor....de mai multe ori pana mi-a scris ca nu mai este nimic de upgradat - Pe bune , e copil mic sa ii dai cate o lingurita
    Fara suparare , pana si clona mea de DM500S veche de peste 8/9 ani , daca ii dau sa isi faca upgrade si gaseste zeci de fisiere de upgrade
    O singura data ii trebuie sa isi upgradeze toate fisierele gasite si nu cu ''lingurita'' si am dat 300 lei acu.......10 ani pe ea

Page 48 of 56 FirstFirst ... 38444546474849505152 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •