Thanks Thanks:  9
Likes Likes:  9
Dislikes Dislikes:  1
Page 16 of 26 FirstFirst ... 6121314151617181920 ... LastLast
Results 226 to 240 of 384

Thread: Cccam - Intrebari si raspunsuri

  1. #226
    Standard RSP member SuperSonic's Avatar
    Join Date
    29 Nov 2008
    Location
    Cu capu' in nori
    Posts
    2,709
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Cand pui receiverul in stand-by se opreste partea de audio-video dar si alimentarea catre lnb, deci nu mai face trafic pe niciun post.

  2. #227
    Standard RSP member
    Join Date
    01 Apr 2010
    Posts
    58
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    52

    Default cccam.x86

    unde pot gasi acest fisier?
    am instalat un server cccam 2.1.3 pe un laptop cu procesor 1,8ghz , ram 1G.
    urmarind tutorialul , la un moment dat , spre final, mi s-a cerut si acest fisier.
    Cu toate eforturile mele , nu l-am gasit nicaieri!
    Am gasit pe un DM 500 fisierul cccam_2.1.4, in directorul /bin. Dar, pe ac DM500 exista CCcam 2.1.3. nu stiu ce cauta cccam_2.1.4 daca el functioneaza cu 2.1.3 !
    fisierul cccam.x86 este totuna cu cccam_2.1.4 ?


    Poate ma lamuriti cu un link, va rog!

  3. #228
    Standard RSP member SuperSonic's Avatar
    Join Date
    29 Nov 2008
    Location
    Cu capu' in nori
    Posts
    2,709
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Pentru cccam 2.1.3 : http://www.easysurf.ro/fsb9451ih1d8/CCcam-2.1.3.zip.htm , dezarhivezi si-l gasesti acolo .

  4. #229
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Quote Originally Posted by SuperSonic View Post
    Cand pui receiverul in stand-by se opreste partea de audio-video dar si alimentarea catre lnb, deci nu mai face trafic pe niciun post.
    Intr-adevar nu mai face trefic local, dar sigur pot face trafic ceilalti clienti, pentru ca serverul functioneaza. Cu decuplarea LNB-ului nu sint convins 100% ca n-am masurat daca este asa, insa intr-o zi m-a intrebat cineva cum merge CABO desi era receptorul in standby, intr-adevar uitat pe acel provider, deci pana se fac teste 100% precise nu cred ca nu face trafic cu receptorul in standby, dar din punct de vedere tehnic sint posibile ambele variante. Poate chiar depinde de la o imagine la alta.

  5. #230
    Super Member
    Join Date
    15 May 2007
    Posts
    686
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    o alta problema. am avut proasta inspiratie sa pun acelasi port (listen port) CCCam, 12000 la amandoua optibox-urile. acum sunt in locatii diferite, dar, peste o saptamana o sa mearga in acelasi router (retea locala, legata la net).

    dns-urile sunt diferite la cele doua, dar, intrebarea e: trebuie sa re-trimit linii C la toti clientii (sa le dau portul nou), sau mai trebuie modificat ceva?

  6. #231
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    ...unul din servere va trebui trecut pe noul port si anuntati toti cei care au linie de la tine sa schimbe portul.

  7. #232
    Standard RSP member SuperSonic's Avatar
    Join Date
    29 Nov 2008
    Location
    Cu capu' in nori
    Posts
    2,709
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Partea cu alimentarea lnb-ului este adevarata 100%, eu am incercat cu IpBox 910 pe care am pus E2 P.K.T. si cu DM 800 pe care am pus GP si Nabilo. Cand pui receiverul in stand-by se opreste alimentarea catre lnb, imi dau seama de asta pentru ca se stinge display-ul de la pozitioner, iar la montura HH cand il scot din stand-by se aude un tacanit la motoras ca atunci cand bag cablul coaxial care vine de la rec, semn ca ii vine curent.

    In plus in tutorialele despre cccam citite pe diverse forumuri straine este recomandat ca atunci cand nu te uiti la tv sa pui receiverul in stand-by sau sa-l lasi pe un post FTA ca sa nu faci trafic degeaba nici macar pe localul tau. In tot acest timp serverul din el este functional 100% pentru peeri tai.

  8. #233
    Standard RSP member
    Join Date
    13 Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,977
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Post

    Quote Originally Posted by badeaghio View Post
    o alta problema. am avut proasta inspiratie sa pun acelasi port (listen port) CCCam, 12000 la amandoua optibox-urile. acum sunt in locatii diferite, dar, peste o saptamana o sa mearga in acelasi router (retea locala, legata la net).

    dns-urile sunt diferite la cele doua, dar, intrebarea e: trebuie sa re-trimit linii C la toti clientii (sa le dau portul nou), sau mai trebuie modificat ceva?
    Salut, daca ai '' alocat '' DNS uri diferite fiecarui receptor , chiar daca sunt pe acelasi port in cccam.cfg nu e nevoie sa retrimiti linii C: . Setezi in receptor la INADYN , DNS ul ''alocat fiecarui receptor . Noroc .
    Don't dream your life - live your DREAMbox ! DON'T FORGET TO SAY '' THANKS '' Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal All the files available here are kept for experimental and educational purpose only!

  9. #234
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Chiar daca va avea dns-uri diferite, va avea acelasi ip, dar problema majora e ca are acelasi port. Trebuie sa schimbi un port. Se vor bate cap in cap





  10. #235
    Standard RSP member maximuss's Avatar
    Join Date
    12 Aug 2007
    Posts
    614
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    Cred ca ar fi bine sa imi spuneti si mie o metoda de a stopa traficul unor peeri. Am gasit un peer cu 500 000 ecm si cred ca nu e corect. Am lasat numai linia lui si in 3 minute maxim aveam Total handled client ecm's : 25399 . De la el nu iau nimic , chiar daca apare cu card local xxx.

  11. #236
    Standard RSP member yky's Avatar
    Join Date
    24 Feb 2007
    Location
    45°39'N & 25°35'E
    Posts
    1,126
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    70

    Default

    Quote Originally Posted by maximuss View Post
    Cred ca ar fi bine sa imi spuneti si mie o metoda de a stopa traficul unor peeri. Am gasit un peer cu 500 000 ecm si cred ca nu e corect. Am lasat numai linia lui si in 3 minute maxim aveam Total handled client ecm's : 25399 . De la el nu iau nimic , chiar daca apare cu card local xxx.
    Cat reshare i-i dai?.....Mai redu de acolo daca e prea mare.(asta daca mai ai de unde)

  12. #237
    Standard RSP member maximuss's Avatar
    Join Date
    12 Aug 2007
    Posts
    614
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    no { 0:0:2 } Asa am dat. Cardul meu nu il foloseste ca e TVR . Am bagat la linia F........ 0 0 0 { 0:0:0 } { } { } dns sa vad ce mai face acum.

  13. #238
    Standard RSP member yky's Avatar
    Join Date
    24 Feb 2007
    Location
    45°39'N & 25°35'E
    Posts
    1,126
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    70

    Default

    NU e un pic cam drastic?.....poate un { 0:0:1 } era mai nimerit.

    Na...zic si eu.

  14. #239
    Standard RSP member maximuss's Avatar
    Join Date
    12 Aug 2007
    Posts
    614
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    pai era { 0.0.2} si tragea la greu . Ce sa fac ? Dupa un minut dupa ce am pus asta aveam Average Usage : 26023 ECM/hour

  15. #240
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    Vreau sa stiu care este combinatia in care, cardul meu sa nu aiba reshare decat la partenerul de schimb?, dar sa le dau si hop1?

    Vreau conf la linia F....

Page 16 of 26 FirstFirst ... 6121314151617181920 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •