Thanks Thanks:  3
Likes Likes:  15
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17

Thread: Sunt fumator cum pot sa ies mai ieftin

  1. #16
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,341
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Quote Originally Posted by horatyu View Post
    Chiar azi spuneau la radio că în Franța în 2025 un pachet de țigări o să fie 12-13 euro , iar din 2026 o să fie 18 euro.
    Vin vremuri grele pentru fumători.
    @horatyu Asa sa fie! Acum 32 de ani ani eram in Norvegia si un pachet de tigari costa cam 5 dolari. Mi se parea aberant pretul, un carton de tigari il puteam cumpara din Grecia, Turcia, Las Palmas la 3-4 dolari, prin sistemul duty free. Un carton, adica 10 pachete, nu un pachet ca in Norvegia! Astazi la noi un pachet de tigari este cam 25 lei, adica 5 euro. Unii nu au bani sa-si cumpere carne de 20 lei/kg dar cumpara infectiile alea de mahoarca. Am fost fumator, m-am lasat si ma mandresc cu asta, daca nu am cu altceva cu care sa ma mandresc

  2. #17
    Standard RSP member BRADU's Avatar
    Join Date
    01 Dec 2007
    Location
    TM
    Posts
    124
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    Nu stiu cum fac alzi sa se lase de fumat ca eu nu reusec.Nevasta mea zice ca nu am voinza .Fumez de peste 30 ani ,acum cam 2,5 pachete pe zi .Nu e vorba de bani (un pachet 6 EU) .Cred ca la un moment dat plamini mei fac BUM ,nimeni nu vorbeste de stresul care este la munca ,sint sofer in IT de peste 25 ani . in ritmul asta sper sa ajung la 60 ani.colegi mei italieni fumeaza si ei destul de mult ,e un sport nazional aici . 15 17 ore pe zi nu e simplu.Sanatate la tozi Romani.


    La Multi Ani Romania

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •