Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  4
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 11 of 11

Thread: Ajutor/Sfat pentru Vu+ Duo 4K SE

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    26 Jan 2023
    Location
    Bucharest
    Posts
    76
    Mentioned
    4 Post(s)
    Rep Power
    5

    Default Ajutor/Sfat pentru Vu+ Duo 4K SE

    Am un Vu+ Duo 4K SE si nu stiu ce sa instalez pe el si nici nu prea ma pricep sincer, imi cam prind urechile. Am si un Octagon SF8008 4K SE si sunt la un pas sa-mi iau si un Viark cu FS pe el.

    Exista cineva in Bucuresti care imi poate configura si mie contra cost receptorul acesta Vu+ si eventual si cel Octagon ?

    Sa-mi puna imagine/imagini , plugins . M-ar interesa un Supcam sau Powercam , nici nu stiu exact, dar vreau sa le am functionale cat mai variat, inclusiv pe partea de IPTV.

    Astept PM.

    Multumesc

  2. #2
    Happy fery21's Avatar
    Join Date
    18 Feb 2008
    Location
    Big Bang
    Posts
    2,460
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    77

    Default

    Salut, deci sa înțeleg ca, ești bine dotat din punct de vedere tehnologic, dara ai alte probleme....nu ști ce imagini sa instalezi pe aceste receptoare, pentru începători (sper sa nu te jignesc) recomandat ar fi imagini simple care aduc tot cu ele, cum ar fi OPenpli care curând nu mai da suport pentru receptoarele vu+, pentru octagon 8008 recomand tot openpli (atentie la model daca aveți mini descarcați pentru mini). Sunt multe alte imagini, dar care au nevoie de un pic de experienta, sa poți instala, cele aferente vizionari, imaginea care o folosesc actual pe duo 4se este EGAMi care părerea mea este imaginea cea mai avansată, cat despre al treilea receptor, nu recomand achiziționarea lui de oare ce nu are suport software momentan.
    ..::EGAMI TEAM::..

  3. #3
    Standard RSP member zottya's Avatar
    Join Date
    09 Jun 2007
    Location
    Transylvania
    Posts
    224
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    Buna.Eram fan inrait al imaginilor Black Hole.Dar cum nu mai are suport , am trecut la Openpli 9.Dupa cateva zile am pus Open ATV 7.4.Am si 2 tunere Xbox de cablu legate la receptor,care merge perfect. Recomand.

  4. #4
    Standard RSP member
    Join Date
    26 Jan 2023
    Location
    Bucharest
    Posts
    76
    Mentioned
    4 Post(s)
    Rep Power
    5

    Default

    Am OpenATV pe Octagon. Ma intereseaza ceva care se preteaza pentru grecii de pe 9 grade est si pentru francezii de pe Astra . Cei care ma puteti ajuta, va rog sa imi dati un PM, multumesc frumos.

  5. #5
    Standard RSP member
    Join Date
    01 Aug 2007
    Posts
    34
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    Nu cred ca merg grecii pe 9Est...

  6. #6
    Standard RSP member
    Join Date
    26 Jan 2023
    Location
    Bucharest
    Posts
    76
    Mentioned
    4 Post(s)
    Rep Power
    5

    Default

    Eu am inteles ca ar merge prin unele locuri.

  7. #7
    Standard RSP member
    Join Date
    31 Jul 2007
    Posts
    41
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    Pachetul Cosmote nu merge nicăieri, doar pachetul Nova de pe Hotbird funcționează cu serverele plătite.

  8. #8
    Standard RSP member mesteru's Avatar
    Join Date
    15 Nov 2007
    Location
    Romania
    Posts
    389
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    Mai multe programe din pachetul Cosmote merg pe KODI in iptv cu addon-ul Gost.......-Ustream tv.

  9. #9
    Standard RSP member
    Join Date
    26 Jan 2023
    Location
    Bucharest
    Posts
    76
    Mentioned
    4 Post(s)
    Rep Power
    5

    Default

    Multumesc pentru sfat @mesteru . Eu sunt cu fotbalul , mai si pariez uneori si pe IPTV au un deelay maricel transmisiile. Doar pentru Liga MX , Brasileiro Serie A si MLS ma intereseaza pe partea de IPTV pentru ca nu ai alte variante.

  10. #10
    Happy fery21's Avatar
    Join Date
    18 Feb 2008
    Location
    Big Bang
    Posts
    2,460
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    77

    Default

    @razvan25 Interesant pentru primul post.

    Sunt de părere când vrei sa faci o instalație de acest gen multi feed sreeam etc.. daca nu le faci cu mana ta te costa scump, nu instalarea cat mentenanța, si nu vei sti nici odată cum fuzionează tot ce ai, deci eu zic sa te apui sigur aduna informați, pregătește materialele necesare, in caz de nevoi suntem aici sa te ajutam cu informați pentru a duce la bun sfârșit proiectul tău, satisfacția v-a fi enorma la sfârșit, find realizat de tine.
    ..::EGAMI TEAM::..

  11. #11
    Member Beginner
    Join Date
    25 Mar 2008
    Posts
    17
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    59

    Default

    Probabil raspund cu intarziere dar daca ai un Octagon SF8008 ai in continuare suport destul de bun. Eu iti recomand DefineOs si ai de toate in el gata configurat
    mai ales suport de IPTV, nu trebuie sa instalezi Pluginuri de iptv ca in E2. Acum decizia iti apartine.. Daca vrei totul gata configurat pe Ogtagon 8008 cauta Warder Backup.

    Sunt forumuri specializate pe IPTV si mai ales Pe Telegram ai de toate din belsug . cunoscatori stiu la ce ma refer.

    Toate cele bune...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •