Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 4 of 4

Thread: MGCAMD server sau altceva?

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    23 Apr 2008
    Location
    Bucharest West
    Posts
    363
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default MGCAMD server sau altceva?

    salutare!

    vreau sa fac un server de mgcamd sau ce mi recomandati ,..pt un card rusesc, pt ca nu prea gasesc la nimeni in share care sa si functioneze.
    Un prieten are deja abonament, ne am strans vreo 10 persone.

    Va rog daca puteti sa mi spuneti ce soft imi trebuie si cum pun cardul in share pt mgcamd.

  2. #2
    Standard RSP member pacala68's Avatar
    Join Date
    01 Apr 2007
    Posts
    992
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default Re: MGCAMD server sau altceva?

    Quote Originally Posted by mark21 View Post
    vreau sa fac un server de mgcamd sau ce mi recomandati ,..pt un card rusesc, ....
    Ce receivere aveti ?
    Presupunind ca aveti toti receivere ce suporta gbox ( adica dreambox / ipbox etc sau DVB PCI - Skystar2 etc ) puneti toti varianta gbox ( eventual gbox+mgcamd ) ; gboxul cu card este server , ceilalti clienti
    Daca aveti si alte receivere care stiu sharing numai prin protocolul Newcamd atunci aveti alte doua variante :
    - acestia ruleaza mpcs pe PC si cu programul aferent receiverului ii livreaza acestuia key ( Echolite , Globo , IPbox 9000 , Kathrain ; la ultimele 2 poate merita incercat gbox pe router in loc de PC cu MPCS )
    - serverul ruleaza MewCS + CS2gbox+gbox , receiverele cu gbox sint in reteaua gbox iar cele cu Newcamd iau de la adresa publica NewCS

    da oricum mai multe detalii :
    - ce receivere
    - ce codare are cardul ( CAid )

  3. #3
    Standard RSP member
    Join Date
    23 Apr 2008
    Location
    Bucharest West
    Posts
    363
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default Re: MGCAMD server sau altceva?

    Quote Originally Posted by smv167 View Post
    Ce receivere aveti ?
    Presupunind ca aveti toti receivere ce suporta gbox ( adica dreambox / ipbox etc sau DVB PCI - Skystar2 etc ) puneti toti varianta gbox ( eventual gbox+mgcamd ) ; gboxul cu card este server , ceilalti clienti
    Daca aveti si alte receivere care stiu sharing numai prin protocolul Newcamd atunci aveti alte doua variante :
    - acestia ruleaza mpcs pe PC si cu programul aferent receiverului ii livreaza acestuia key ( Echolite , Globo , IPbox 9000 , Kathrain ; la ultimele 2 poate merita incercat gbox pe router in loc de PC cu MPCS )
    - serverul ruleaza MewCS + CS2gbox+gbox , receiverele cu gbox sint in reteaua gbox iar cele cu Newcamd iau de la adresa publica NewCS

    da oricum mai multe detalii :
    - ce receivere
    - ce codare are cardul ( CAid )

    Receivere, dm 500.
    Cardul are codare viacess 2.
    As prefera mgcamd sau ceva care sa mearga simultan cu gbox, dar nu vrea sa fac share-ul la card pe gbox, ca dupa nu mai am restrictie la useri.
    pt gbox am card local.
    MERCI.

  4. #4
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Feb 2007
    Posts
    426
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default Re: MGCAMD server sau altceva?

    Quote Originally Posted by mark21 View Post
    Receivere, dm 500.
    Cardul are codare viacess 2.
    As prefera mgcamd sau ceva care sa mearga simultan cu gbox, dar nu vrea sa fac share-ul la card pe gbox, ca dupa nu mai am restrictie la useri.
    pt gbox am card local.
    MERCI.
    Pentru 10 useri faci un server de newcamd cu newcs la care mgcamd nu are probleme . se conecteaza cu user si parola, deci ai un control total si daca vrei sa dai drumu si pe gbox folosesti varianta data de smv167.

    f11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •