Thanks Thanks:  2
Likes Likes:  1
Dislikes Dislikes:  0
Page 12 of 12 FirstFirst ... 289101112
Results 166 to 171 of 171

Thread: Echosmart hd -7109

  1. #166
    Standard RSP member vic5's Avatar
    Join Date
    26 Dec 2011
    Location
    Agen
    Posts
    179
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    46

    Default

    Nu mai foloseşte nimeni Echosmart HD 7109 cu LAN?; dacă are cineva probleme cu subtitrarea in HD, se poate rezolva.
    GM Spark Triplex, Amiko Alien 8900, DM 500s, Echosmart HD 7109 LAN; HH Strong.

  2. #167
    Standard RSP member vic5's Avatar
    Join Date
    26 Dec 2011
    Location
    Agen
    Posts
    179
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    46

    Default `Auto reboot pe Focussat

    O problema suparatoare, observata de mai multa vreme si studiata indelung: pe anumite posturi de la Focussat, de exemplu Viasat Explorer, daca e subtitrarea activa, STB-ul isi da automat reboot dupa cateva secunde de functionare; cu subtitrarea inactiva merge stabil non-stop. Nu sunt singurul cu aceasta problema, la acelasi model de STB, deci exclud defectiunea fizica.
    GM Spark Triplex, Amiko Alien 8900, DM 500s, Echosmart HD 7109 LAN; HH Strong.

  3. #168
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    posibil sa isi adune intr-un buffer datele din subtitrare si cand se umple isi da reboot pentru stergerea acestor date , deci nu prea ai ce sa ii faci
    se intampla si la versiunile de la 791 si 792 dar la un timp mai indelungat de functionare si scanare de programe noi si trebuia sa se dea o revenire la setarile din fabrica

    incearca prima data cu revenire la setarile din fabrica, dar asta sterge canalele si alte date (ora,setari etc)daca nu sunt puse cu loader in aparat

    eventual poti incerca si cu alta versiune de soft , dar nu prea cred ca rezolvi
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  4. #169
    Standard RSP member vic5's Avatar
    Join Date
    26 Dec 2011
    Location
    Agen
    Posts
    179
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    46

    Default

    Merci Horatiu, e logic ce spui cu memory flooding, si asta se intampla exclusiv pe subtitrarile de la Focussat; mai mult decat atat, pe Amiko Alien experimentez de ceva vreme blocarea STB-ului pe orice canal cu subtitrare externa de la Focussat; acolo efectiv executabilul principal de la Spark dispare din lista de procese active, dar serverul merge nestingherit: am avut ieri rabdare si am lasat traducerea norvegiana activa, cu care nu s-a blocat (ex pe Discovery HD); mai colectez ceva informatie si voi face o recomandare documentata celor de la Focus (poate e de la fonturi, daca ocupa prea mult loc in cash: am pus chiar eu ceva fonturi la "cura de slabire", eliminand suportul pentru chirilic, grecesc, ebraic, chineza, ... dar cu mapare dubla pentru diacriticele noastre ce apareau uneori pocite; maine voi face o verificare si pe un Echosmart 792 ("am unul pensionat"), merci pentru idee.
    GM Spark Triplex, Amiko Alien 8900, DM 500s, Echosmart HD 7109 LAN; HH Strong.

  5. #170
    Golden Member mar1us's Avatar
    Join Date
    09 May 2009
    Location
    dublin
    Posts
    1,215
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    Noroc cu Focussat ca le mai scoatem de la naftalină,aceeași problema o am si io cu echosmarturile 792 si 7109 HD

  6. #171
    Member Beginner
    Join Date
    21 Feb 2009
    Posts
    19
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default ecosmarturile si clonele lor hd

    tot sand pe google si fiind un fan inca al echosmartului am dat de linkuri ca aveau echosmart hd cum ar fi http://www.palmoon.net/10/topic-6012-2843.html sau cu pagina de descarcare a lor http://starport-ecc.com/en/software-...0?limitstart=0

Page 12 of 12 FirstFirst ... 289101112

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •