Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 23 of 27 FirstFirst ... 13192021222324252627 LastLast
Results 331 to 345 of 393

Thread: KAON ksc 570 ci

  1. #331
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default Re: KAON ksc 570 ci

    Kaonul este inca un receptor bun....mai bun decat echosmartul si decat alte receptoare. Doar ca cei care se ocupau de acest receptor l-au cam abandonat.

  2. #332
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: KAON ksc 570 ci

    Quote Originally Posted by zappa View Post
    Kaonul este inca un receptor bun....mai bun decat echosmartul si decat alte receptoare. Doar ca cei care se ocupau de acest receptor l-au cam abandonat.
    Aici te contrazic un pic; kaonul are tunerul mai prost ca echosmart 790 si iti dau un ex;
    o antena offset 1,20 cu lnb dublu,ASTRA19/HOTBIRD13E pe echosmart vad premiere pe kaon nu numai ca nu am semnal deloc dar nici nu decodeaza premiere,si ex,ar fi multe,deci concluzie; cei ce va doriti un receiver fiabil la pret mic treceti pe echolite 791-199 ron,cei ce doriti sa puteti merge si in sharing mai puneti un pic; 460 ron-OPTIBOX!!!
    era KAON a apus eu il folosesc pe post de satfinder!

  3. #333
    Standard RSP member valeriu's Avatar
    Join Date
    20 Apr 2007
    Posts
    120
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default Re: KAON ksc 570 ci

    Quote Originally Posted by zappa View Post
    Kaonul este inca un receptor bun....mai bun decat echosmartul si decat alte receptoare. Doar ca cei care se ocupau de acest receptor l-au cam abandonat.
    Pai asta am zis eu ca sint conserve mai proaste ca, si Kaonul ce fac autorol





    Ps ;sau poate e doar parerea mea

  4. #334
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default Re: KAON ksc 570 ci

    Spaniolule....am si kaon si echosmart. Si tunerul nu e asa de slab (la kaon) cum spui tu. As spune ca e un pic mai bun la echosmart.....dar nu mult. Faptul ca nu decodeaza premierele, dar semnal este... e alta poveste....nu are sustinere software. Ce sa-i faci daca pe algerieni nu ii intereseaza decat TPS.....ptr care face AU.

  5. #335
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: KAON ksc 570 ci

    Quote Originally Posted by zappa View Post
    Spaniolule....am si kaon si echosmart. Si tunerul nu e asa de slab (la kaon) cum spui tu. As spune ca e un pic mai bun la echosmart.....dar nu mult. Faptul ca nu decodeaza premierele, dar semnal este... e alta poveste....nu are sustinere software. Ce sa-i faci daca pe algerieni nu ii intereseaza decat TPS.....ptr care face AU.
    Nu mai inteles,fi atent; o singura antena cu lnb monobloc,orientata pentru receptia ASTRA-HOTBIRD! cu kaon conectat la antena vad aproape tot pe ASTRA mai putin PREMIERE care nu intra ca semnal!!!
    daca pun echolite 790 premiere intra e adevarat cu calitate 48% dar intra,deci? e diferenta credema,am facut n teste pe mai multe tipuri de antene si receivere,ca tuner kaonul e pe la...locul4-5 pe o scara de la 1-10 pe cand echolite este la 2-3

  6. #336
    Member Beginner
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    iasi
    Posts
    10
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: KAON ksc 570 ci

    bravo zappa !!!!!!!!kaon e fffffffffff bun ,si problema cu tunerul nu este de la hard ,e de la soft.

  7. #337
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default Re: KAON ksc 570 ci

    Manastire-ntr-un picior.....pana nu am avut echosmart nu aveam cu ce sa compar kaonul. Cu aceiasi antena orientata pe astra 19 est am incercat o frecventa cu semnal mai slab (12285V -Zik). Si pe kaon exista semnal la limita si se vedeau doar macroblocuri fara sonor, iar pe echosmart tot macroblocuri dar intra si sunetul. Testul s-a efectuat intr-o zi in care ploua marunt in bucuresti. Nu am spus ca tunerele sunt la fel, ci ca cel de la kaon e un pic mai slab......nu cu mult.
    Si mai sus spaniolul facea afirmatia; citez: "ASTRA19/HOTBIRD13E pe echosmart vad premiere pe kaon nu numai ca nu am semnal deloc dar nici nu decodeaza premiere...". Pai daca nu e semnal pe o frecventa......cum vrei sa iti decodeze receptorul????? Poti sa pui si mama dreamului ca tot nu decodeaza daca nu are semnal. Iar eu nu cred ca pe o antena de 1.8 nu ai semnal pe Premiere (nu tot pachetul...ci premiere 1, 2...etc). Am eu semnal cu antena de 1,1 si n-ai tu???????
    Iar kaonul deschide 2 programe din pachet: Sat. 1 Comedy si Kabel Eins Classics.

  8. #338
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: KAON ksc 570 ci

    Quote Originally Posted by zappa View Post
    Manastire-ntr-un picior.....pana nu am avut echosmart nu aveam cu ce sa compar kaonul. Cu aceiasi antena orientata pe astra 19 est am incercat o frecventa cu semnal mai slab (12285V -Zik). Si pe kaon exista semnal la limita si se vedeau doar macroblocuri fara sonor, iar pe echosmart tot macroblocuri dar intra si sunetul. Testul s-a efectuat intr-o zi in care ploua marunt in bucuresti. Nu am spus ca tunerele sunt la fel, ci ca cel de la kaon e un pic mai slab......nu cu mult.
    Si mai sus spaniolul facea afirmatia; citez: "ASTRA19/HOTBIRD13E pe echosmart vad premiere pe kaon nu numai ca nu am semnal deloc dar nici nu decodeaza premiere...". Pai daca nu e semnal pe o frecventa......cum vrei sa iti decodeze receptorul????? Poti sa pui si mama dreamului ca tot nu decodeaza daca nu are semnal. Iar eu nu cred ca pe o antena de 1.8 nu ai semnal pe Premiere (nu tot pachetul...ci premiere 1, 2...etc). Am eu semnal cu antena de 1,1 si n-ai tu???????
    Iar kaonul deschide 2 programe din pachet: Sat. 1 Comedy si Kabel Eins Classics.

    Mai sus am specificat ca antena este de 1,2 offset,ca am si mai mari e altceva dar testul a fost facut pe un offset de 1,2,cat despre receiver normal ca nu poate decoda nimic daca nu are semnal,era doar o remarca;


    pe kaon nu numai ca nu am semnal deloc dar nici nu decodeaza premiere


    adica cu alte cuvinte chiar daca as fi avut semnal tot nu vedeam premiere asta era ideea!

  9. #339
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Feb 2007
    Posts
    49
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Re: KAON ksc 570 ci

    A incercat careva pe Kaon Showtime si Art de la 7W? Merge? Are semnal in Romania?

  10. #340
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: KAON ksc 570 ci

    SHOWTIME merge daca ai patchul corespunzator ,key valide si bineinteles antena mare,eu in sudul tarii prind acest pachet cu 1,5 offset acceptabil si foarte bine cu 1,85 parabolica!

  11. #341
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: KAON ksc 570 ci

    Softuri pentru kaon care sa deschida Irdeto2 gasesti aici;
    http://world-sat.info/forumdisplay.php?f=15
    iar aici ai softcam la zi pentru kaon;
    http://world-sat.info/showthread.php?t=46686&page=37
    Last edited by zmeura; 31-01-08 at 15:15.

  12. #342
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: KAON ksc 570 ci


  13. #343
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Feb 2007
    Posts
    49
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Re: KAON ksc 570 ci

    Spaniolule am nevoie de un sfat. Daca imi iau un Echolite 791 merge GIGI fara probleme? Cheile se pot introduce din telecomanda (Am citit pe forum ca nu se poate pentru Gigi decat cu fisier)? Cu subtitrarile stam mai bine ca la Strong? Ce-mi recomanzi in locul Kaonului pentru gigi de la Oradea sau Cluj (Elstar, Prosat) asa cam la 200 Ron? Ajuta-ma sa fac o alegere buna si de durata. Multumesc

  14. #344
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: KAON ksc 570 ci

    Quote Originally Posted by MARIUSBXX View Post
    Spaniolule am nevoie de un sfat. Daca imi iau un Echolite 791 merge GIGI fara probleme? Cheile se pot introduce din telecomanda (Am citit pe forum ca nu se poate pentru Gigi decat cu fisier)? Cu subtitrarile stam mai bine ca la Strong? Ce-mi recomanzi in locul Kaonului pentru gigi de la Oradea sau Cluj (Elstar, Prosat) asa cam la 200 Ron? Ajuta-ma sa fac o alegere buna si de durata. Multumesc


    Cu siguranta echolite 791.

  15. #345
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Feb 2007
    Posts
    49
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Re: KAON ksc 570 ci

    OK, dar merge gigi si keyle cu telecomanda?

Page 23 of 27 FirstFirst ... 13192021222324252627 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •