Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 12 of 15 FirstFirst ... 289101112131415 LastLast
Results 166 to 180 of 220

Thread: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

  1. #166
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,860
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

    Confirm si eu ca v3.37 nu face update-ul lunar, alte variante de soft nu cred ca mai probez, pe viitor voi merge pe varianta update-ului de card in receptorul original.
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  2. #167
    Member Beginner
    Join Date
    20 Apr 2009
    Posts
    24
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

    Nu cred ca varianta de a face update lunar pe receptorul original este o solutie ideala, tinand cont ca sunt altii care spun ca asa ceva este posibil pe echo. Asa cum a dat si link-ul @horatyu asteptam un raspuns din partea @Tic sa vedem ce soft si ce receptor are. Azi am sa incerc sa pun varianta 3.59 si sa vedem daca mai sunt pb cu freez-urile. Pentru cei care vor sa vada XXX-urile de pe dulce , cereti initial pachetul integrat in abonament, nu restartati receptorul original cu cartela introdusa dupa ce vi-l activeaza. Luati cartela din receptorul original, schimbati id box la echo si introduceti cartela in echo si aveti xxx pe echo, binenteles cu alt soft decat cel 3.37. Mie mi-a functionat 2 luni fara pb pana cand softul 3.37 nu a vrut sa faca update si a trebuit sa reintroduc cartela in coship. Dupa reactivarea serviciului , XXX pauza , la revedere. Poate pana la urma @magic are o solutie cu acel cod de protectie pentru adulti care face probleme pentru acei ce vor XXX pe dulce. Multumesc pentru timpul acordat.

  3. #168
    Standard RSP member zozo1's Avatar
    Join Date
    16 Feb 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    111
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

    Am si eu o intrebare scurta: am vazut ca exista acum si Echo HD. Merge dulcelul si pe el? A probat cineva? Ca pare cea mai ieftina solutie...

  4. #169
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,860
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

    Quote Originally Posted by aeromania View Post
    Mie mi-a functionat 2 luni fara pb pana cand softul 3.37 nu a vrut sa faca update si a trebuit sa reintroduc cartela in coship
    Update-ul de card se face la 2 luni, am avut cardul in Echo (v3.37), trebuia sa-si faca "treaba" la inceputul lui iulie, nu a facut; am rezolvat-o pe receptorul original (dupa ce am sunat la ei, avand cardul blocat); solutia nu mi se pare chiar cea mai potrivita.
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  5. #170
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

    Quote Originally Posted by zozo1 View Post
    Am si eu o intrebare scurta: am vazut ca exista acum si Echo HD. Merge dulcelul si pe el? A probat cineva? Ca pare cea mai ieftina solutie...
    cred ca da pt ca sunt meniurile de setare a Box ID-ului respectiv 9231....
    dar deocamdata sunt teste
    si cred ca o sa fie alta codare nu NDS la HD

    si oricum cine are abonament la HD o sa trebuiasca sa cumpere si aparatul...cam tot la acelasi pret cu echo HD plus ca are si loc de hard in el

    Quote Originally Posted by aeromania View Post
    Salutari. (Scuze horatyu pentru linia promisa si nerezolvata...).
    sincer nici nu mai stiu ce linie
    trebuia eu sa iti dau ?
    sau cum ?
    trimite explicatii in Pm


    dolce face fara probleme update in echosmart
    important e sa stii ce soft face asta
    daca nu faceti teste nu o sa aflati probabil prea curand

    despre pachetele protejate prin cod nu se poate aplica decat metoda oferita mai sus ...cu reactivarea pachetului si cardul sa fie in echosmart si atunci codul acela nu o sa isi mai faca treaba lui
    Last edited by horatyu; 21-07-09 at 21:52.
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  6. #171
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,207
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

    vreau sa pun o cartela dili pe eco 792 si nu stiu de unde sa iau id box la aparatul de digi , nu gasesc in meniu decit seria cartelei. Ceva, un meniu ascuns? Multumesc

  7. #172
    RSP Enigma Team & GM michael86's Avatar
    Join Date
    31 May 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    465
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

    @ lao : bk & rsa .... sunt foarte ascunse !!!

  8. #173
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

    google gaseste asta : http://images.google.ro/imgres?imgur...3D100%26um%3D1


    deci mai bine continua sa platesti abonamentu ca poate strici si aparatul incercad asta
    sau aboneaza-te la dolce , aici la acest DTH cardul merge pe echosmart simplu http://sateliti.info/showpost.php?p=65127&postcount=134
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  9. #174
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,207
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

    Nu vreau decit sa bag cartela originala de dili in eco 792 ca sa-l pot da pe retea. pe a*ta a mers, dar nu ma intereseaza decit dili. nu vad ce sa stric , receptorul de dili n-am treaba cu el si la 792 tre sa bag bk. Am gasit o serie de genul 16 4695 5555 97 dar nu stiu ce sa iau din ea sa fac un hexa pt bk la 792. am incercat citeva variante , dar nu vrea.

  10. #175

    Join Date
    14 Feb 2007
    Posts
    1,089
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

    Ca sa iti merga cardul in Echolite trebuie sa obtii BK si RSA deci implicit sa faci ceea ce ti-a explicat prin imaginea respectiva @horatyu, aceasta operatie nu este recomandata persoanelor care nu prea au habar de asa ceva deoarece sansa de a strica receptorul este foarte mare. Dar totusi ai 2 variante, ori apelezi la cineva care stie "chirurgie" ori incerci tu sa cauti informatii pe net si iti asumi totodata riscul de a ramane fara conserva functionala. Oricare ar fi alegerea sper sa iti reuseasca ceea ce iti doresti.

  11. #176
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,207
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

    Multumesc pt raspuns. Concluzia este ca fara interventie hardware nu pot obtine ce doresc din receptorul de dili. Am crezut ca se poate soft tinind cont ca cineva de mai sus cred ca ma ironizat nitel. Oricum caut si citesc in continuare, cica unele receptoare au chiar mufa sa te conectezi.

  12. #177
    Standard RSP member mesterika's Avatar
    Join Date
    17 Apr 2008
    Posts
    282
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

    spune ce tip este recul tau, Hiunday sau Humax si ce tip este;scrie pe el"Hiunday HSS 1160NA" , sau in meniu .dupa aceea iti pot spune cum se poate scoate bk-ul....... . la unele modele se pot fi scoate datele prin serial, cuplat la conectorul video euroscart............

  13. #178
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

    Suntem si putin offtopic,normal aici se discuta despre altceva.Topic nou in alta parte sau PM,messenger,etc.
    :

  14. #179
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

    lucram sub acoperire Zmeura ca sa nu se prinda dusmanul


    Cred ca cel mai bine iti faci abonament la Dolce ca la ala e ok si pt nepotul meu de 5 ani cum se baga in echosmart
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  15. #180
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,207
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default Re: Dolce TV pe Echolite 790+791+792...

    va multumesc pt intelegere! sint pe drumul cel bun, am pinii de la com 1 pe placa +sapaturi si mai ales niste miini de ajutor de la persoane amabile cred ca o s-o rezolv. nu pot trece la alt provider deoarece aceasta cartela exista aproape numai pt gsp si dilisport si nu e a mea e a unei firme. Subiectiv vorbind , nu cred ca e vreo grila mai buna ca asta la alt provider(parerea mea).Eu pe sistemul meu vad oricum tot mai putin bomba.

Page 12 of 15 FirstFirst ... 289101112131415 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •