Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 46 to 50 of 50

Thread: Opticum multiroom

  1. #46
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Ar trebui totusi sa testeze cineva si sssp de pe DM cu gbox sau mbox instalat si pe serial legat un receptor.Testele astea cu Echosmart au esuat,se pare ca din cauza nefunctionarii sssp la Echo.Personal nu am Opticum,Optibox sau alte modele de receptoare pentru teste.Nici nu stiu care si daca au in meniuri protocolul acesta.
    :

  2. #47
    Member Visitor
    Join Date
    18 Oct 2009
    Posts
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Multiroom nu stie sssp, dar ar trebui sa mearga in homeshare cu alt opticum pt ca are client 1;2. Ma gandeam ca poate dream-ul are vreun add on care sa faca conexiunea prin serial.
    Last edited by delta2k2; 25-08-10 at 13:40. Reason: Regula 12 : Quote inutil

  3. #48
    Moderator sorin8m's Avatar
    Join Date
    22 Apr 2007
    Location
    Romania, Timisoara (Westul salbatic)
    Posts
    1,898
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    75

    Default

    Quote Originally Posted by zmeura View Post
    Ar trebui totusi sa testeze cineva si sssp de pe DM cu gbox sau mbox instalat si pe serial legat un receptor.Testele astea cu Echosmart au esuat,se pare ca din cauza nefunctionarii sssp la Echo.Personal nu am Opticum,Optibox sau alte modele de receptoare pentru teste.Nici nu stiu care si daca au in meniuri protocolul acesta.
    Imi cer scuza pentru offtopic,
    Echo mergea destul de bine pe gbox, am facut eu teste, insa cum a murit gbox a murit si ecgo in sharing. Merge si cu cccam dar din ce am facut eu teste nu ma satisfacut.
    Opticum, Yumatu si altele care au procesoare ALI 332x merg in sharing legate la calculator satifacator. Chiar ma surprins cat de bine

  4. #49
    Standard RSP member barghy's Avatar
    Join Date
    06 Mar 2007
    Posts
    207
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    Poate sa confirme cineva ca merge subtitrarea DVB pe Opticum Multiview ? Pe Opticum Multiroom nu merge...
    Libertatea vine din...cer !

  5. #50
    Member Visitor
    Join Date
    15 Jul 2010
    Location
    Ploiesti
    Posts
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Pe Multiview merge, dar pe unele programe are intarzieri.
    Last edited by delta2k2; 20-06-11 at 15:56. Reason: Regula 12 : Quote inutil

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •