Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: dream+asus wl500g+card vodafone

  1. #16
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default Re: dream+asus wl500g+card vodafone

    ce firm trebuie sa pun pe ruterul asta asus wl-500gp v2 pentru a putea avea acces la internet cu modemul de la vodafone?

  2. #17
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default Re: dream+asus wl500g+card vodafone

    nu reusesc sa-i pun nici un firm. nu vrea sa faca upgrade

  3. #18
    Member Beginner marmex's Avatar
    Join Date
    01 Sep 2007
    Posts
    24
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: dream+asus wl500g+card vodafone

    Ai aici (pozitia 2 ala cu V2)-http://koppel.cz/cdmawifi/download/171/ .
    unzip si este un fisier .trx. merge direct din upgrade (interfata originala). Pentru net este OK(nu mai merge si calculatorul) dar pentru sharing nu-l recomand (are latenta mare -ping 230ms) si merge doar cu VPN. Vodafone are porturile inchise. Mai bine un Z40 merge mai bine si ping 100-130ms . Are si toate porturile deschise.Eu am inca si card Vodafone si Z40(acum am in sfarsit fibra optica).La vodafone cand se incarca prea mult celula-primeaza vocea si cade netu'. La Zapp merge constant.
    Bafta
    dreambox 800HD
    dreambox 500
    dreambox 600 PVR X3
    offset 1,8m 6LNB

  4. #19
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default Re: dream+asus wl500g+card vodafone

    nu vrea
    Firmware upgrade fail. It may result from incorrect image or error transmission. Please check the version of firmare and try again.

  5. #20
    灌水 expression's Avatar
    Join Date
    09 Oct 2008
    Location
    PL-RO
    Posts
    313
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    59

    Default Re: dream+asus wl500g+card vodafone

    Si eu am delay cu Asus in sharing. Am renuntat si am luat un Cisco de pe okazii.ro
    Pnetru firmware upgrade vezi ca trebuie sa dezactivezi firewall local de pe calculatorul cu care faci upgrade si sa-ti pui adresa de IP statica (manual).

  6. #21
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default Re: dream+asus wl500g+card vodafone

    salut, ai un id de mes? daca poti sa ma ajuti cu mai multe informatii ti-as fi recunoscator!
    al meu e snow.sateliti_org

  7. #22
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default Re: dream+asus wl500g+card vodafone

    eu am facut upgrad-ul la un "asus wl-500gp v1" , scotand toate device-urile conectate la el in afara de pc , chiar si intrarea de net
    in prealabil insa am descarcat de pe site-ul lor ultima versiune intr-un fisier din pc si apoi am dat "upgrade - browse" si calea catre fisierul respectiv din pc
    la mine insa , chiar si acum cu ultima versiune fff greu merge sa dau "restart" soft , mai bine ii dau "restart" de la butonul din spate (hard)
    cel soft din interfata routerului dureaza si mai mult de 10-15 minute si tot la cel "hard" ajung pana la urma
    in schimb prb. arzatoare la mine este providerul "rcs" , care cand "tie lumea mai draga" - cade net-ul si explicatia lor fiind bine inteles : routerul este de vina , eu avand-ul config. la "managmentul benzi alocate" in mod egal pt. toate 4 (gaming blaster , internet application , ftp server , voip/video streaming) si nu am alte prb. in afara de ceea enuntata mai sus
    am un optibox , kathy si 2 pc-uri conectat la el (bine inteles folosesc doar unul nu amandoua)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •