Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 4 of 4

Thread: KCC 3.0 in limba romana

  1. #1
    RSP - TEAM
    Join Date
    03 May 2007
    Posts
    260
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default KCC 3.0 in limba romana

    Dragi prieteni,

    Desi sunt foarte multe optiuni de alegere a limbii in care se afiseaza mesajele text ale excelentului program KCC, si pentru ca sunt convins ca cei mai multi dintre romani in general si dintre posesorii de receiver Kathrein in special, nu au nici cea mai mica problema de a se folosi de el in limba engleza, germana, italiana, franceza si asa mai departe, va propun sa incercam sa promovam (testam si corectam impreuna), si apoi sa ii trimitem autorului acestui program, si fisierul cu mesajele in limba romana.

    Credeti ca ar fi util? Pentru imagine si pentru o modesta mindrie de a fi si noi in rind cu ceilalti care au facut-o pina acum, eu as vota pentru.

    Si pentru a da startul, va transmit o prima forma de traducere. Va rog, daca veti considera util demersul de fata, sa il modificati pentru a fi mai bun si cit mai clar pentru romanii care isi vor dori sa il utilizeze.

    Lng_Romanian.ini.txt
    Last edited by zildan; 30-11-08 at 22:28.

  2. #2
    Golden Member wambertos's Avatar
    Join Date
    26 Jul 2007
    Posts
    379
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default Re: KCC 3.0 cu meniu in limba romana ar fi frumos?

    Facem si noi o traducere.

  3. #3
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,546
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default Re: KCC 3.0 cu meniu in limba romana ar fi frumos?

    Felicitari dbhungry pentru traducere, ai muncit ceva!

    Am avut rabdare si eu si wambertos si am corectat cateva greseli si unele expresii.

    Probabil ca e loc de mai bine.

    Lng_Romanian.ini_v1.txt


    Atentie la versiunea de azi KCC 3.0 FIX, poate au aparut diferente la text.
    Nu am verificat!
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  4. #4
    RSP - TEAM
    Join Date
    03 May 2007
    Posts
    260
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Re: KCC 3.0 in limba romana - se lucreaza

    Multumesc, incepusem mai de mult aceasta traducere, ieri am facut doar aducerea la zi prin completarea cu noile mesaje aparute in versiunea 3.0, nu am observat diferente intre cea initiala si cea "fix" asa ca sper ca va fi ok.

    Desi este evident modul in care poate fi folosit fisierul de traducere, pentru a fi in sprijinul si al celor care nu stiu, fisierul Lng_Romanian.ini trebuie doar copiat in subdirectorul in care ati instalat aplicatia, dupa care puteti alege Romanian din meniul de alegere limba, dreapta sus.

    Din pacate nestapinind limba germana, nu ma pot angaja la a face mai mult, as fi vrut sa contribui si prin traducerea fisierelor HowTo scrise de cei de la AAF. Le consider inca de la primele aparitii, foarte utile, bine prezentate si o buna sursa de inspiratie, cel putin. Cu toate acestea, avem mare noroc cu cei din comunitatea noastra, care au facut deja foarte mult pentru a "decripta" si a face lucrurile pe intelesul multora dintre noi. Felicitari tutoror celor care au dat in repetate rinduri dovada de altruism si de prietenie. Mult succes in continuare, satisfactii in tot ceea ce intreprindeti, si La multi ani! tuturor romanilor.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •