Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 2 of 2

Thread: DREAM 7025 REGLAJ MOTOR

  1. #1
    Member Visitor
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    7
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default DREAM 7025 REGLAJ MOTOR

    Salut,

    ma chinui de 3 zile (de fapt seri ca ziua trebe sa munceaca omul) sa-mi reglez dreamul ptr. antena cu motor. Cu Humax-ul nu a fost nici o problema sa-l reglez mai fut... a fost montarea antenei. Antena este bine montata ca prind de pe Humax cam multi sateliti la calitate buna. Cu Dream salvez o pozitie de satelit (de ex. ASTRA), ma duc la urmatoarea pozitie --> caut Hotbird --> cind am semnal bun salvez si pozitia asta si asa mai departe. dar cind vreau sa caut programe pe hotbird nu invirte anteana cum trebe. cind schimb inapoi pe un canal de Astra iar nu merge la pozitia buna. MA DISPERA !! Ca la momentul asta trebe sa incep din nou cu ASTRA .............

    Stie cineva un Site un PDF, un Post in alt forum........ care descrie cum se memoreaza in DM 7025. (romaneste, germana, engleza --> ma descurc cu toate)

    Info: ultimul image de Gemini (cred ca e 2.10)

    Mersi mult

  2. #2
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: DREAM 7025 REGLAJ MOTOR

    Quote Originally Posted by Trinity99
    Salut,

    ma chinui de 3 zile (de fapt seri ca ziua trebe sa munceaca omul) sa-mi reglez dreamul ptr. antena cu motor. Cu Humax-ul nu a fost nici o problema sa-l reglez mai fut... a fost montarea antenei. Antena este bine montata ca prind de pe Humax cam multi sateliti la calitate buna. Cu Dream salvez o pozitie de satelit (de ex. ASTRA), ma duc la urmatoarea pozitie --> caut Hotbird --> cind am semnal bun salvez si pozitia asta si asa mai departe. dar cind vreau sa caut programe pe hotbird nu invirte anteana cum trebe. cind schimb inapoi pe un canal de Astra iar nu merge la pozitia buna. MA DISPERA !! Ca la momentul asta trebe sa incep din nou cu ASTRA .............

    Stie cineva un Site un PDF, un Post in alt forum........ care descrie cum se memoreaza in DM 7025. (romaneste, germana, engleza --> ma descurc cu toate)

    Info: ultimul image de Gemini (cred ca e 2.10)

    Mersi mult
    ai facut setarile in el?Count of active satellite position:
    DiSEqC 1.0/1.2 SAT POSITION / SAT OPTION
    DiSEqC - Rotor Control trebuie sa pui diseqc 1/2 si sa verifici daca motorul e compatibil,deoarece el poate functiona cu un anumit gen de receptoare si altele nu.Spaniolul :wink:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •