Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: kathy fara reactie

  1. #16
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Feb 2007
    Posts
    426
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    M-am uitat acum la sursa de la recul meu si ca recomandare inlocuieste si condestorul din primarul sursei 47uF/50V si de pe secundar primul condesator imediat dupa dioda de redresare de pe fiecare tensiune.Daca ai posibilitatea masoara la iesirea din sursa tensiunile cu toate ca daca receptorul a picat in timpul functionarii probabilitatea este mica sa gasesti un condesator electroloitic.Mai repede o dioda redresoare.

    f11

  2. #17
    Standard RSP member cristilamb's Avatar
    Join Date
    04 Feb 2008
    Posts
    257
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    Tensiunile sunt bune zic eu, putin mai mari decat sunt trecute pe pcb, adica in loc de 12 am 14, in loc de 23 am 28, in loc de 30 am 38, cele de 5 si -5 bune, 3 bune.Cred ca cele mari sunt afisate eronat din cauza bateriei de la multimetru care e cam dusa.Mi-am cam pierdut sperantele, cred totusi ca s-a dus bootloader-ul.Am incercat toate metodele, atata timp cat nu comunica pe serial, degeaba.

  3. #18
    Standard RSP member tedugoroma's Avatar
    Join Date
    24 Nov 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    68
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by cristilamb View Post
    Aseara a decedat si al meu.E inert, nu vorbeste pe serial nici cu kathyup nici cu kcc pe expert, emergency restoration, doar led rosu aprins.A decedat din mers pur si simplu, nici macar nu schimbam canalele ma uitam la tv si a inghetat imaginea(e2).Restart, restart, restart, nimic. Ma apuc sa schimb c2, c3 si c10 in sursa, poate am noroc, la service daca il trimit ma prinde cu aaf 2.0e in el, dar daca n-am incotro...Ce naspa e fara el, tocmai acuma cu vdr, neutrino si alte noutati on the stage
    Incearca sa il ti un timp scos din priza si apoi sa reistalezi un program original cu stikul poate merge, parca acu doi ani am patit si eu la fel am fost la cineva si la reinviat asa.
    SS2 prima iubire
    Acum Kathrein 910, parabola 1,45, Samsung HD
    Mai nou UPC cablu digital maxim + 11 HD

  4. #19
    Standard RSP member cristilamb's Avatar
    Join Date
    04 Feb 2008
    Posts
    257
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    @f11 am schimbat si cei doi condensatori, nimic
    @tedugoroma azinoapte de pe la 1 a stat scos din priza.
    Multumesc oricum pentru sfaturi tuturor, astept in continuare idei.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •