Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 7 of 7

Thread: Strong 4155 evo defect

  1. #1
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default Strong 4155 evo defect

    Am primit de la cineva in "studiu" un Strong 4155 evolution care a decedat din mers.Pur si simplu a inceput sa apara "scrambled chanel" pe toate canalele free,receptorul avand soft original sau cel putin softul cu patch nonConcorde inainte.Am dat factory reset dar chiar daca am semnal nu imi gaseste programe la scanare.Am pus din nou softul original cu Dnupmanager Integra,cu Dnupmanager nu vrea,dar tot degeaba.Am pus o lista de canale mai veche,dar apare tot "scrambled chanel" pe cele free.Nu merge sa pun nici softurile cu patch care seamana ca meniu cu cel original.Conzi umflati prin el nu sunt.Ati patit asa ceva?

    PS:Am reusit sa pun si Concorde pe el si aceeasi treaba,am semnmal dar nu gaseste nici un program.
    Last edited by zmeura; 14-01-09 at 19:36.
    :

  2. #2
    Standard RSP member armandino's Avatar
    Join Date
    25 Jul 2007
    Location
    Netherland
    Posts
    475
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    65

    Default Re: Strong 4155 evo defect

    e softu zob @ fai recovery si punei soft official ! dami un buzz daca nu te descurci sau nu ai ce iti trebuie !

    regards

  3. #3
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default Re: Strong 4155 evo defect

    I-am pus "restore after Concorde" si am revenit la softul original.Degeaba,e la fel.Reveniri la setari ale fabricantului nu au nici ele efect.Semnal am,programe nema.Mai vad maine.
    :

  4. #4
    Banned
    Join Date
    27 Apr 2007
    Posts
    915
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Strong 4155 evo defect

    Cauta un original nemodificat cu softul original si fa transfer STB to STB vezi ca ai acolo in menu obtiune de transfer si legi recul tau la cel original prin cablu si sa vezi ca revine ca nou.La fel cu e cel care ai facut transfer.Bafta.

  5. #5
    Standard RSP member armandino's Avatar
    Join Date
    25 Jul 2007
    Location
    Netherland
    Posts
    475
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    65

    Default Re: Strong 4155 evo defect

    iti trimit pe mess un fisier care trebuie sa mearga ! in puneam ori de cate ori aveam probleme cu softarea ! dami buzz dupa 11

  6. #6
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default Re: Strong 4155 evo defect

    Nu am mai avut timp de el.
    Armandino nu stiu daca stau pana la ora aceea,dar daca ma vezi tu pe mess (nu Idle,ca la mine mai merge in nestire) da un buzz si trimite sa vad care e treaba.
    Turku nu am pe aproape inca unul,dar cred ca gasesc la cineva,in caz ca nu vrea nici cum.
    :

  7. #7
    Banned
    Join Date
    10 Dec 2008
    Location
    Vilcea
    Posts
    37
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Strong 4155 evo defect

    sal colegu,,,,,,,,,,,,,ptr a defini viata din in acel receptor,foloseste jitag,si dupa aceea,soft standard.Numai asa dai viata,si dupa aceea poti efectua pasii care ar fi trebuit sa i-ti reuseasca,mai bine zis rescrierea flash,,,,,,,,,Am patit si eu la fel ca tine,si am muncit din greu,dar trebuie sa fi atent dupa ce l-ai dobindit,trebuie sa pui acea versiune de concord care o suporta si 4125;cindva era postata pe RDI la sectiunea strong.celelalte pot fi fatale pe viata infinitorie,,,,,,Cu respect.......................

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •