Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 5 of 5

Thread: Kerni-HD skip pe Enigma 2 AAF 4.49

  1. #1
    RSP - TEAM
    Join Date
    03 May 2007
    Posts
    260
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Kerni-HD skip pe Enigma 2 AAF 4.49

    Multumesc inca odata lui EnF70 pentru acest excelent skin.

    Mare atentie daca doriti sa il "importati" pe imaginea flash a celor de la AAF, versiunea 4.49

    Metoda descrisa de transfer a arhivei si despachetarea prin telnet, strica ceva in flash si necesita rescrierea. Cel putin asa am patit eu.

    Dupa ce am reparat, am despachetat arhiva Kerni-HD1_beta1.tgz pe PC, am preluat subdirectorul Kerni-HD1 si l-am copiat pe stick-ul SWAP in subdirectorul Skins. Toate operatiunile de copiere, eu le-am facut pe PC si nu prin FTP. Cel mai probabil se poate si cu stickul instalat, mi-a fost insa m-ai comod asa.

    Nu a mai trebuit decit sa il activez din Menu>Setup>System>Skin... unde am gasit deja BeyondDreams-UF-910-MOD, BlackHoleGlacial, Default Skin si evident, Kerni-HD1.

    Cred ca urmind procedura de mai sus si pentru alte skin-uri adaptate pentru UFS910 Enigma 2, am obtine rezultatele asteptate.

  2. #2
    Golden Member vladcarama's Avatar
    Join Date
    25 Oct 2007
    Location
    Chisinau
    Posts
    2,998
    Mentioned
    8 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default Re: Kerni-HD skip pe Enigma 2 AAF 4.49

    Care e avantajul fata de alte skinuri???
    Nici o picatura de energie nu se pierde in zadar!

  3. #3
    Standard RSP member
    Join Date
    23 Jan 2008
    Posts
    51
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Kerni-HD skip pe Enigma 2 AAF 4.49

    Quote Originally Posted by vladcarama View Post
    Care e avantajul fata de alte skinuri???
    avantajul ar fi ca arata mult mai bine, profesional si HD... cel putin pt mine..

  4. #4
    Standard RSP member
    Join Date
    23 Jan 2008
    Posts
    51
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Kerni-HD skip pe Enigma 2 AAF 4.49

    Quote Originally Posted by dbhungry View Post
    Multumesc inca odata lui EnF70 pentru acest excelent skin.

    Mare atentie daca doriti sa il "importati" pe imaginea flash a celor de la AAF, versiunea 4.49

    Metoda descrisa de transfer a arhivei si despachetarea prin telnet, strica ceva in flash si necesita rescrierea. Cel putin asa am patit eu.

    Dupa ce am reparat, am despachetat arhiva Kerni-HD1_beta1.tgz pe PC, am preluat subdirectorul Kerni-HD1 si l-am copiat pe stick-ul SWAP in subdirectorul Skins. Toate operatiunile de copiere, eu le-am facut pe PC si nu prin FTP. Cel mai probabil se poate si cu stickul instalat, mi-a fost insa m-ai comod asa.

    Nu a mai trebuit decit sa il activez din Menu>Setup>System>Skin... unde am gasit deja BeyondDreams-UF-910-MOD, BlackHoleGlacial, Default Skin si evident, Kerni-HD1.

    Cred ca urmind procedura de mai sus si pentru alte skin-uri adaptate pentru UFS910 Enigma 2, am obtine rezultatele asteptate.
    am facut exact asa si desi intr-adevar am ales skinul, merge, se vede, nu pot sa ajung la scanat un satelit, sau alte locuri din meniu. primesc ecran verde si scrie ceva despre o culoare gresita. cu default skin merge. se pare ca nu este chiar complet skinul asta pt imaginea asta.

  5. #5
    RSP - TEAM
    Join Date
    03 May 2007
    Posts
    260
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Re: Kerni-HD skip pe Enigma 2 AAF 4.49

    Absolut adevarat, avem nevoie de maestrul EnF70 sa il adapteze pentru aceasta imagine, daca se poate si mai ales daca se justifica.

    Personal am revenit la cele care sunt mai stabile, intrucit nemtii au pe linga lucruri bune si interesante, si unele bug-uri care pe masura ce functionez cu imaginea lor, ma obliga sa fac reflash, sa reiau cu multi pasi in urma. Am incercat si varianta BA, acolo am avut si mai multe belele.

    Sper ca intr-un timp cit mai scurt sa apara versiuni si imagini mai bune si mai stabile, si evident, asemenea multor fani Kathy, pe cele ale profesorului Zildan.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •