Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 61 to 75 of 219

Thread: Intrebari incepator IPBOX 910HD

  1. #61
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Aug 2008
    Posts
    148
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Intrebari incepator IPBOX 910HD

    Stie cineva de unde pot lua un fisier ignore.list bun, pentru Mbox ( ver. 0022) ?

  2. #62
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Aug 2008
    Posts
    148
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Intrebari incepator IPBOX 910HD

    OK. Alta intrebare: cum pot face sa vad daca unele linii pe care le am sunt cu carduri fake? In Mbox control center am vazut ca este optiunea test peer. De acolo se pot testa liniile? Am dat start test, si mi-a aparut doar "upload cwshare.config done", dupa care ma intreaba daca vreau sa restartez mbox-ul. Bun...si ce-am rezolvat cu asta?

  3. #63
    Standard RSP member otheitis's Avatar
    Join Date
    02 Feb 2007
    Location
    Somewhere in Aegean Sea!!
    Posts
    2,925
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    82

    Default Re: Intrebari incepator IPBOX 910HD

    Pe acolo selectezi pe peer care vrei sa testezi si se incarca automat cwshare.cfg numai cu respectiv peer si vezi daca local care are e ok sau fake....dureaza mult dar e singura solutia....

    AB IPBOX 9000HD

    DVB/S2-CABLE TUNER

  4. #64
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Aug 2008
    Posts
    148
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Intrebari incepator IPBOX 910HD

    Unde se pune fisierul ident.info in IPBOX? Daca puteti sa-mi spuneti locatia exacta...

  5. #65
    Standard RSP member ovidiumarius's Avatar
    Join Date
    30 Mar 2007
    Posts
    324
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default Re: Intrebari incepator IPBOX 910HD

    Mai ai multe intrebari xxxxx pe aici?
    Tu chiar nu poti citi si intelege nimic?
    Last edited by otheitis; 01-03-09 at 21:29. Reason: E incepator!Toti am fost o data!

  6. #66
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default Re: Intrebari incepator IPBOX 910HD

    Topicul chiar are titlul "Intrebari incepator IPBOX 910HD".Daca ai chef ii raspunzi si il ajuti,daca nu lasa pe altii sa-i raspunda,nu trebuie sa-l repezi.Din raspunsurile date intrebarilor lui pot invata si altii.
    :

  7. #67
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Aug 2008
    Posts
    148
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Intrebari incepator IPBOX 910HD

    Cred ca in /var/keys trebuie pus. Un raspuns de genul asta as fi asteptat. Chestia funny e ca am incercat sa pun celalalt fisier - ignore.list in /var si nu mi-l transfera, imi da cate o eroare de fiecare data. Cu ident.info am rezolvat, dar cu asta...

    PS. Chestia si mai funny e ca am inceput sa intreb si sa-mi raspund singur. Daca deranjez nu mai intreb nimic, dar ma gandesc ca poate or mai fi si altii care cauta raspunsuri la intrebari "tampite"

  8. #68
    Standard RSP member otheitis's Avatar
    Join Date
    02 Feb 2007
    Location
    Somewhere in Aegean Sea!!
    Posts
    2,925
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    82

    Default Re: Intrebari incepator IPBOX 910HD

    Va las 10 minute si gata sa scoate unu pe ochi la celelalt!!!
    Hai sa revenim On topic.Am impresia la var/keys....dar nu sunt foarte singur.


    ps o sa rog pe @ovidiumarius sa are o intelegere mai mare fata de incepatori....E greu pt ei la inceput dupa o sa devine si ei maestri ca noi!

    Last edited by otheitis; 01-03-09 at 21:32.

    AB IPBOX 9000HD

    DVB/S2-CABLE TUNER

  9. #69
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Aug 2008
    Posts
    148
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Intrebari incepator IPBOX 910HD

    Am rezolvat si cu ignore.list-ul. L-am pus in /var, dar nu in keys. Alta problema ce am intalnit la imaginea NLB, e faptul ca subtitrarea mai ramane "agatata" cand trec de pe un canal pe altul, unele canale nu se deschid decat cand dau restart la mbox, iar ultima problema, si la fel de stresanta e ca la unele canale fie exista subtitrare in romana, dar nu o citeste, ori, la alte canale nu se aude deloc sonorul (de exemplu la Digi Film 1). Exista vreo solutie macar pentru una din problemele astea?

  10. #70
    Standard RSP member ovidiumarius's Avatar
    Join Date
    30 Mar 2007
    Posts
    324
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default Re: Intrebari incepator IPBOX 910HD

    Quote Originally Posted by zmeura View Post
    Topicul chiar are titlul "Intrebari incepator IPBOX 910HD".Daca ai chef ii raspunzi si il ajuti,daca nu lasa pe altii sa-i raspunda,nu trebuie sa-l repezi.Din raspunsurile date intrebarilor lui pot invata si altii.
    Mai bine ai tacea zmeuro, habar n-ai cat l-am ajutat pe pacino.
    Si apropos cand te-ai oferit sa il ajuti tu ??
    Tot ce tine de sharing i-am instalat eu pe ipbox dar el nu e in stare sa citeasca nimic ... vine doar cu intrebari aiuristice pe aici.

    otheitis stai linistit ca am toata rabdarea din lume pentru incepatori, nici dracu nu ar sta ore in sir sa le seteze sistemele prin teamviewer, cum am facut eu la o gramada de pe aici, dar normal ca ma deranjeaza cand ei nu citesc nimic nimic doar asteapta totul mura'n gura.
    Last edited by ovidiumarius; 02-03-09 at 01:17.

  11. #71
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default Re: Intrebari incepator IPBOX 910HD

    Inca o data: NU TE OBLIGA NIMENI SA AJUTI PE AICI,DACA NU VREI SA AJUTI NU POSTA SI GATA.NU TE-A OBLIGAT NIMENI SI DACA AI AJUTAT ACUM NU TREBUIE SA STEA NIMENI IN GENUNCHI IN FATA TA.
    Daca ajuti fa-o fara sa te dai mare si fara sa iei pe altii peste picior.Nu ma intereseaza cat ai ajutat,aici nu e concurs.Ai grija si la limbaj ca nu ne-am tras de ciorapi cand eram mici.
    :

  12. #72
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Aug 2008
    Posts
    148
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Intrebari incepator IPBOX 910HD

    Confirm faptul ca ovidiumarius m-a ajutat enorm, dar probabil ca are si omul rabdarea lui

    Eu intreb doar ce nu am gasit pe forum. Poate ca de multe ori informatia e ingropata undeva, sau se poate citi printre randuri, pe acest forum, insa nu toti au abilitatea de a se duce direct la "tinta". Oricum nu cred ca sunt eu caz singular, insa multi au abandonat deja si si-au vandut receptoarele (eu personal cunosc pe cineva), asa ca daca e sa fiu acuzat de ceva, e poate ca sunt prea insistent, dar cred ca poate folosi si altora insistenta asta. In fine daca deranjez pe careva, e simplu, nu cititi fratilor, sau imi puteti sterge postarile, daca le considerati deranjante sau inutile... Eu nu ma supar.
    Hai noroace

  13. #73
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Aug 2008
    Posts
    148
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Intrebari incepator IPBOX 910HD

    Quote Originally Posted by al_pacino View Post
    Alta problema ce am intalnit la imaginea NLB, e faptul ca subtitrarea mai ramane "agatata" cand trec de pe un canal pe altul, unele canale nu se deschid decat cand dau restart la mbox, iar ultima problema, si la fel de stresanta e ca la unele canale fie exista subtitrare in romana, dar nu o citeste, ori, la alte canale nu se aude deloc sonorul (de exemplu la Digi Film 1). Exista vreo solutie macar pentru una din problemele astea?
    Sa incerc sa pun E2 in loc de NLB 8873?

  14. #74
    Standard RSP member amorak's Avatar
    Join Date
    26 Dec 2008
    Location
    Dublin, IRL
    Posts
    340
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Intrebari incepator IPBOX 910HD

    cel putin pe Enigma ai sunet la DigiFilm 1, subtitrarea arata mai omeneste, dar are alte probleme, per general e mai instabila un pic decat NLB.
    p.s. nu recomand E2 in flash la IPBox 910!!
    dm800hd, T90 39E-28E-23E-19E-16E-13E-9E-5E-1W , 37LH4000, Logitech Z-5500 Digital

  15. #75
    Standard RSP member otheitis's Avatar
    Join Date
    02 Feb 2007
    Location
    Somewhere in Aegean Sea!!
    Posts
    2,925
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    82

    Default Re: Intrebari incepator IPBOX 910HD

    Baietii Tigilego a confirmat ca la urmatoare versiuna care iese E2 o sa merge settings de internet automat fara sa fie nevoie sa schimbam pe uboot sau sa facem alte lucruri cu null modem care sunt cam dificile pt simpli users....Vedeti vine zile si mai bune!Urmator pas e sa fie active sloturi.....

    AB IPBOX 9000HD

    DVB/S2-CABLE TUNER

Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •