Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: STRONG 4355 evolution?

  1. #1
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default STRONG 4355 evolution?

    Salut! am o mare rugaminte! cine are o versiune de soft pentru un receiver strong 4355 evolution? am pe el patch concord dar nu e cel din august 2006 e mult mai vechi.am rugamintea cine stie ce patch merge pe acest receiver care sa deschida D+ si premiere sa spuna un link de unde il pot lua si softul aferent incarcarii lui in receiver.multumiri anticipate .Spaniolul. :wink: eventual trimitetil prin email; pugilistu@yahoo.com

  2. #2
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: STRONG 4355 evolution?

    Quote Originally Posted by spaniolul
    Salut! am o mare rugaminte! cine are o versiune de soft pentru un receiver strong 4355 evolution? am pe el patch concord dar nu e cel din august 2006 e mult mai vechi.am rugamintea cine stie ce patch merge pe acest receiver care sa deschida D+ si premiere sa spuna un link de unde il pot lua si softul aferent incarcarii lui in receiver.multumiri anticipate .Spaniolul. :wink: eventual trimitetil prin email; pugilistu@yahoo.com
    Chiar nu are nimeni o versiune de soft pentru acest receptor? :wink:

  3. #3
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default y

    Bun,deci pentru acest receiver nu se mai gaseste nimic,din august anul trecut cind a fost scos pe piata ultimil patch concorde! dar cu ce se incarca keyle in el? are cineva soft pentru strong 4355 sa incarc un softcam-key? daca da trimiteti-mil prin mail va rog.multumesc anticipat.Spaniolul :wink:

  4. #4
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default y

    Stie cineva cum pot vedea D+ si premiere pe acest receiver? are patch concorde dar la key nagra nu are decit 2 key respectiv 00 si 01,am incercat cu keya valida rupta in 2 dar nu vrea,are cineva o sugestie? multumesc anticipat pentru raspuns.Spaniolul :wink:

  5. #5
    Standard RSP member SAFETRON1's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    102
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    @spaniolul

    Cu ultimul concord inca mai poti vedea D+ , din pacate nu si Premiere pt ca acest patch nu contine RSA-ul acestui provider si din pacate nu exista nici o metoda (cunoscuta) de a-l introduce.

    Daca ai deja concord pus pe acel receiver dar nu iti deschide D+ atunci e cazul sa pui acest mic update:
    http://www.zshare.net/download/srt43...us_ok-rar.html

    care se instaleza asa
    Quote Originally Posted by SAFETRON1
    extrage continutul arhivei SRT4355_D_Plus_OK.rar intr-un folder , conecteaza cablul la receiver executa fisierul UPDATE1.bat dupa care in maximum 7 secunde introduci receiver-ul in priza.In fereastra deschisa se afiseaza procesul de scriere si la un momentdat dupa circa 1 minut sau mai mult aceasta se inchide singura.Mai astepti circa 2 min dupa care deconectezi receiver-ul.

    Si iti va merge cand sunt chei valide :wink:
    iar noua keye se introduce asa:

    To get the new key in the key editor menu, add d+ provider manually:

    in the key editor menu, go to nagra, change provider ID (abPID) for digital+ from '4001' to '4101'
    and replace keys as follows :

    key00 : first 8 bytes of key
    key01 : last 8 bytes of key

  6. #6
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default y

    Mii de multumirii!! ramin dator.Spaniolul :wink:

  7. #7
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: y

    Quote Originally Posted by spaniolul
    Mii de multumirii!! ramin dator.Spaniolul :wink:
    FUNCTIONEAZA ireprosabil;inca o data mii de multumiri,recomand acest soft tuturor ce mai au receptor strong 4355 ev.Spaniolul :wink:

  8. #8
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: STRONG 4355 evolution?

    A aparut vreun patch pentru acest model ca sa poata citi keyle digi?

  9. #9
    Member Visitor
    Join Date
    01 Feb 2008
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: STRONG 4355 evolution?

    Salut. Cine ma poate ajuta cu un sfat si cu un restore after concord pentru un strong 4155 ev.Am cateva programe de restore dar nu vrea sa ia niciunul.Mersi pentru ajutor.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    27 Apr 2007
    Posts
    915
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Post Re: STRONG 4355 evolution?

    Dupa cate stiu eu acest strong este originalul 4125 iar celelalte 4355 si 4155 sant clone la acest 4125.Dar pacat este ca exista lume care au aceste receptoare si le au patchuite si nu vor sa ajute si pe alti.Nu mi se pare normal ca unul care are o problema numai este ajutat deloc decat daca este vreo cunostinta.Nu fiti asa recalcitranti ,cautati si fiti ajutatori cum erati la incept cand sa lansat forumul .Cu multa stima si respect .Turku.

    P.S. cred ca se simte lumea acuma la cine ma refer poate sa o ia in nume de rau.

  11. #11
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default Re: STRONG 4355 evolution?

    Strongul e un proiect mort.Stanica nu reuseste un restore dupa Concord,problema destul de vaga,toate cele necesare se gasesc pe Frocusat si chiar si help.Mai am inca un astfel de receptor dar e total inutil,nu am mai avut timp sa pun pe el softul original care la ora asta e singurul care merita pus.Ultima data cand am testat un patch pe el era de fapt tot unul fals.Bineinteles ca am pierdut toate setarile si nu merita sa incep de la zero sa-i actualizez frecventele si sa scanez sateliti.Pur si simplu e bun doar pentru FTA-uri si asta cel mai bine cu soft original.Poate mai sunt si altii care il detin,dar se vede ca majoritatea au renuntat,nu mai ai ce sa vezi cu el.
    :

  12. #12
    Banned
    Join Date
    27 Apr 2007
    Posts
    915
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Question Re: STRONG 4355 evolution?

    da dar alti inca mai foloseste Concord 1.5 si cica merge dar am observat ca si pe frocus sat este la uploud acolo dar nu da nici un detaliu cum se procedeaza.Mam chinuit toata noaptea cu un FTA si nu a mers cu nici unul din ce este pus acolo pentru 4125,4355,4155.Sa inteleg ca alea nu mai sant valabile.

  13. #13
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,857
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default Re: STRONG 4355 evolution?

    A trecut ceva timp de cand am facut procedura de de restore , @Stanica trimite-mi prin PM adresa ta de mail si-ti voi trimite fisierul pe care l-am folosit (si a mers) . Nu ar fi rau sa revii cu oarece detalii in ceea ce priveste procedura pe care ai folosit-o , poate ai omis ceva sau nu ai procedat corect la un moment dat . Intre 4125 si 4x55 nu exista compatibilitati in ceea ce priveste softul , din cate am auzit cei care au incercat sa incarce alt soft au avut surprize neplacute .
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  14. #14
    Standard RSP member
    Join Date
    03 Jan 2009
    Posts
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default Re: STRONG 4355 evolution?

    Spune- mi si mie ce sa intmplat cu strong 4355 evolution ? Sau asa mi lau vindut.In 2003am cumparat tot sistemul de receptie prin satelit . La acea vreme urmaream programele fta de pe HOTBIRD . Cind a inceput sa apara DTH am facut abonament la max tv , am cumparat ViACCESS -ul dar surpriza ''conserva'' nu citea cardul. Am mers la magazin dar vinzatorul a refuzat sa-mi schimbe aparatul pe motiv ca iesise din garantie. Totusi sa oferit s-ai puna zicea el ''un soft nou''. Asteptarile mele au fost fara succes,aparatul functioneaza si in ziua de azi pe programele fta.Aparatul este dotat cu 2 sloturi pt. cam . Cineva spunea ca procesoru este defect . Este adevarat?

  15. #15
    Standard RSP member
    Join Date
    03 Jan 2009
    Posts
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default Re: STRONG 4355 evolution?

    Hello! Chiar nimeni nu-mi raspunde si mie la intrebari? As vrea sa ma lamuresc si eu daca aparatul este defect sau ii trebuie un alt soft pentru a functiona si in programele codate.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •