Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 2 of 2

Thread: How To-Echolite

  1. #1
    Banned
    Join Date
    27 Apr 2007
    Posts
    915
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Thumbs up How To-Echolite

    Cum se modifica key-le in receptor ?

    Urmati pasii :
    Apasati tasta Menu apoi apasati tasta 8 de 4 ori si va aparea meniul keylor , jos apar numele sistemelor de codare , ca sa puteti intra si modifica keyle alegeti mai intai sistemul de codare cu ajutorul butoanelor colorate de pe telecomanda , apoi cu ajutorul butoanelor sus/jos alegem pachetul sau canalul , ale caror key dorim sa le modificam apasand tasta ok , alegem keya care dorim sa o modificam (00 sau 01) cu tasta ok , in fereastra nou aparuta putem modifica id-ul si keyle canalului sau pachetului ales , in exemplul video am ales pachetul spaniol D+ care are id-ul 4101 , dorim sa modificam keya 01 , apasam butonul verde pana ajungem la keya actuala pe care dorim sa o modificam , cifrele se scriu cu ajutorul butoanelor de pe telecomanda iar literele le alegem cu ajutoarul butoanelor dreapta stanga de pe telecomanda si ok , dupa ce modificam prima parte din keya 01 si ne-am asigurat ca e corecta dam de butoanele dreapta sau stanga pana ajungem la ok sau in regula daca e in limba romana , dam de buton in jos si modificam continuarea la keya 01, dupa ce am modificat keya apasam butonul menu sau exit .



  2. #2
    Banned
    Join Date
    27 Apr 2007
    Posts
    915
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Thumbs up Re: How To-Echolite

    Cum se face upgrade la patch si cum se scriu key-le noi?

    Atentie ! Nu apasati cancel in timp ce puneti noul patch sau noile key , fereastra nou deschisa in care va arata cat la suta s-au incarcat in receptor se va inchide singura. Nu conectati cablu null-modem de la calculator la receptorul pus in priza, efectuati toate conectarile, scotind receptorul si cablu de alimentare al pc-ului din priza. In timpul incarcarii patch-ului din PC in receptor, nu deschideti alte aplicatii, nu deconectati receptorul din priza. Asteptati pina se va termina incarcarea si numai dupa aceasta opriti calculatorul si receptorul, deconectati cablul null-modem.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •