Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 3 of 3

Thread: Problema mbox

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    08 Mar 2007
    Location
    Arad
    Posts
    91
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Problema mbox

    Salut , de citeva zile am probleme cu mboxul pe DM500 , de doua zile la un restart singura linie care mi-a aparut online a fost locala iar perii toti apar off cu toate ca decodeaza de pe net , am vb. cu cineva de la care am linie si zice ca ma vede online . Am reinstalat imaginea prin cablu nullmodem si apoi setarile si am vazut peerii din nou online dar dupa un restart in vederea memorarii , tot asa ca inainte . Care sa fie problema ? de la dream , internet , dns ? Multumesc .

    P.S. : In aceasta faza skinul ptest indica decodarea programului de la : XXXX ( box ID-ul meu ) 127.0.0.1 ( ca si cum decodarea ar merge prin newcs nu prin mbox ) . Cind dau drumul la mbox prin telnet incep liniile sa se inverzeasca dar decodarea sacadeaza si chiar nu merge la unele programe iar ca sa revina trebuie sa opresc telnetul si sa dau reboot la DM dupa care merge dar tot cu problema respectiva .

  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    08 Mar 2007
    Location
    Arad
    Posts
    91
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Re: Problema mbox

    Problema a fost de la dyndns ( blocat cont ) .

  3. #3
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default Re: Problema mbox

    Foloseste no-ip si stai fara griji,e drept ca e greu sa-ti informezi peers-i dar poti merge si in paralel la inceput.
    Cand am avut la dyndns mi-am setat inadynul din dream sa faca update si cand am facut unele teste care cereau mai multe restarturi m-am trezit cu contul blocat,uitasem sa-l dezactivez.Dupa 4-5 restarturi deja aveam mail de la ei.Cu no-ip nu am avut probleme niciodata,chiar si dupa 10-12 update-uri repetate.
    :

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •