Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 14 of 14

Thread: Enigma2 RSP_STM23 - Restart Spark ... plugin

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    95

    Default Enigma2 RSP_STM23 - Restart Spark ... plugin

    Chiar daca este cam tarziu , totusi un mic cadou de Craciun nu strica , va pun la dispozitie un mic plugin care introduce in meniul imagini Enigma2 RSP optiunea de Restart Spark . Pluginul nu este scris de mine , eu doar l-am adaptat sa functioneze si pe imaginea Enigma2 RSP ... multumiri @zildan pentru rabdare si explicatii si echipelor EOS si AR-P din munca carora m-am inspirat .

    Pluginul l-am testat doar pe receptorul Amiko Alien imagine RSP Enigma2 stm23 deci nu testati pe alt model sau alta imagine


    Restart_Spark


    Se descarca pluginul si se transfera in receptor in /tmp , se acceseaza receptorul cu ajutorul telenet si dupa logare se dau urmatoarele comenzi

    cd /
    tar zxvf tmp/plugin.tgz
    rm tmp/plugin.tgz
    se va da apoi restart GUI din meniul receptorului si dupa restart in meniul aparatului in sectiunea restart va apare si linia Restart Spark . Dupa ce vom da Restart Spark ... pe display-ul aparatului va aparea reboot si in cca 10 secunde receptorul va face reboot trecand pe imaginea Spark , din imaginea Spark cred ca stiti deja cum se trece in Enigma . Testele le-am facut pe ultima imagine publica si nu au produs incidente neplacute dar daca prin absurd vor aparea probleme si receptorul nu va mai trece de secventa de boot , rezolvarea este reinstalarea Enigma si posibil si Spark ... deci va sfatuiesc sa va faceti salvari la setari inainte de instalarea pluginului .

    Atentie instalarea pluginului o faceti pe propria raspundere si nu ma fac raspunzator de eventualele neplaceri cauzate .
    Last edited by stargate; 25-03-12 at 20:44. Reason: corectat link
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •