salutare,

Intampin si eu o mica problema cu cccamul si poate e cineva care are vreo solutie.

Am 2 receptoare legate intr-o retea locala cu un card de focus. Mai am unul aflat intr-o alta locatie tot cu un local de focus. Receptorul care nu are card e legat la cele 2 receptoare folosind cate o line C. In timp ce zapez printre canale (de pe receptorul fara card) imi ia din reteaua locala, insa mi se intampla destul de des ca la un moment dat, si numai pe anumite canale (Antena1, N24, Protv Int) sa imi deschide de pe localul din receptorul aflat in locatia remote. Uitandu-ma in logul de cccam ( din receptorul cu localul in reteaua locala) am observat o eroare inainte sa nu-mi mai deschida programul....Eroare e urmatoarea:

CCcam: interrupt ecm query
card /dev/sci0 failure from cache

Practic in momentul cand zapez de pe Antena1 pe alt canal apare acea eroare, apoi cand ma intorc inapoi pe Antena 1 programul se deschide din localul aflat in locatia remote. Si nici ca mai vrea sa deschida din reteau locala (pe acel post), decat daca ignor linia C cu celalalt receptor. cccam.cfg-ul e clasic, nu folosesc setari deosebite. Eu suspectez ca ar fi probleme cu cardul local...dar nu exclud nici varianta cu cccamul.

Intrebarea mea ar fi , a intalnit cineva o astfel de problema, care ar putea fi cauza?

multumesc