La inceputul lunii septembrie la 2 tranzactii pe sume nu chiar mici am avut surpriza ca paypal ca ceara bancii sume mai mari de platit : la prima confirmata pe siteul paypal de 230euro ,au cerut bancii sa plateasca 246euro iar la a doua confirmata 325euro au cerut bancii sa plateasca 349euro. Normal ca mai am si alte plati si la cel mult 2 saptamini tot imi verific platile de pe card si vazind diferenta am inceput cu ING care mi-au confirmat ca au platit ce li s-a cerut de paypal , mi-au dat si mail cu tranzactiile explicite ; la paypal in afara de raspunsurile automate la mail nimic. Promisiunea ca ai raspuns la mail in 24ore e doar de reclama , la 4 mailuri nu mi-au raspuns nici macar odata. Ramine sa vad daca la numarul de telefon afisat pentru probleme raspunde cineva si se rezolva ceva .
Pentru cine mai obisnuieste sa platesca prin paypal ,nu strica putina atentie ; in cazul meu banii le-au intrat vinzatorilor in citeva minute , tranzactiile au fost in asteptare 4-5 zile dupa care sumele cerute spre decontare ING au fost altele decit cele confirmate pe site-ul paypal.
Asa ca nu strica putina atentie .