Salutare.

Am cumparat o placa pentru satelit model Terratec Cinergy S2 PCI HD cu drivere de aici : http://www.terratec.net/details.php?...3#.WCNc4S2LTIU .
Problema mea este ca desi am instalat driverele nu pot scana nimic pentru ca nu gaseste niciun canal desi am semnal. Am incercat cu windows 8.1 dar si cu windows7 si am acelasi rezultat.

- Am verificat driverul sa fie instalat, e ok. Am schimbat driverul cu unu mai vechi acelasi rezultat.
- Am schimbat sistemul de operare
- Am incercat placa pe alt calculator
- Am verificat sa nu arate aiurea semnal si am scos cablul de satelit din ea si se comporta ok: pierde semnalul
- Am verificat introducand manual frecvente si cu semnal mai puternic dar si cu semnal mai slab. Se comporta iar ok, semnalul indicat de placa e mai puternic si apoi mai slab indicat.
- La scanare pe un satelit imi arata pe frecv cat e semnalul pe o anumita frecv dar nu gaseste canal.

Nu am reusit nimic. Am testat dvb-viewer, ebspro free , progdvb si cred ca am mai incercat ceva. Nu tin minte cu care am gasit erorile care apar defapt. Cu majoritatea imi arata doar semnal si calitate dar dupa ce dau scanare nu gaseste niciun canal. Erorile se refera la "PAT not found" , "CAT not found".
Are cineva vreo idee ce as putea face sau unde gresesc ? Multumesc anticipat.