Salutare,


Pentru fericiti posesori de clone vestea buna ca se poate recupera este adevarata. Astazi am reusit sa aduc inapoi la munca un astefel de aparat ( DM500S ) .

Ce am folosit .

Un laptop T22 cu Windows XP SP2 (Proceosr 600Mhz). O mufa de serial + 6 fire + 5 rezistente de 100 Ohmi.

In bios am avut pentru LPT1 - portul standar 0x378 si biderectional .

Software : jtag_windows.exe 1413kb

Atentie, fisierul "blimg" este pentru alta versiune decat 500S, iar ce circula pe net pentru 500 nu mi-a mers am gasit pe la prietenii mei rusi un blimg bun.

In rest .. ce sa spun este un pic de rupere de nervi la conectare, trebuie sa gasesti exact momentul cand sa dai conect si cand sa alimentezi dreamul .. poate dura minute bune ... si e recomdant sa se faca in 2 persoane ( la noi pana la prima conexiune reusita a trecut 15 minute ). NU am gasit un timer exact pentru a spune cand exact trebuie facut asta . In principiu la mine a mers ON - Connect - OFF - ON, deci alimentat dream dat conect scos rapid si bagat rapid inapoi .. dar cum spuneam nu este o chestie clara .. deci e dupa noroc.

Din pacate nu stiu cum sa pun aici fisiere ... imagini .. asa ca o sa las pentru o data viitoare .. dupa ce cineva ma va ajuta sa realizez astat .. Oricum maine voi pleca spre Londra deci probabil pana cand ma intorc o sa fie un howto facut cu grija.

MERGE si asta este important.

Va urez succes.

La buna vedere.
Malin