Salut baieti.
Multumesc mult pentru ajutorul vostru. Dupa ce am citit cat am putut de mult si am facut si ceva teste am ajuns la nivelul in care merge perfect cardul DOLCE in DM500. Urmeaza sa leg cei 2 Alligatori in retea si sa incerc sa rezolv si problema care urmeaza. Adica sa vad pe cele 2 receptoare programele DOLCE in sharing local de pe DM500. Sper sa mearga treaba repede. Daca nu o sa fie in regula mai invatam si incercam alte metode. Aici ma refer la faptul ca din ce am aflat pana acum se pare ca Alligatorul nu merge bine cu linii C. Dupa cum spun multi merge foarte bine cu linii N. Testam si vedem.
Referitor la MAC-ul DM-ului este corect. Pana sa pun imagini pe el m-am informat temeinic, deci eram in tema cu pericolul. Dupa asta am incercat pe el cel putin 7-8 imagini (PLI, NABILO, GEMINI, NEMESIS, SIFTEAM) pana m-am oprit la asta "Gemini 4.70 DM500 Maxvar CCcam 2.1.4 via 2.6 vali II franch By Borsalino 06.02.2010". Mie mi-a placut aceasta imagine si se pare ca merge si foarte bine pana acum.
Inca odata multumesc mult pentru ajutor.